پ. آبان ۸ام, ۱۳۹۹

آغاز اعمال تغییر در نرخ عوارض یکبار تردد ورود خودروهای پلاک ملی به قشم

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، جعفر پاکنژاد اعلام کرد: با تصویب هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در راستای اجرایی کردن مصوبه هیات دولت در سال ۱۳۷۳، دریافت عوارض قانونی از خودروهای پلاک ملی در این جزیره آغاز شد.
وی ادامه داد: براساس مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم از هر وسیله نقلیه پلاک ملی برای ورود تا ۱۰ روز به این جزیره ۲۰۰ هزار ریال عوارض یکبار تردد دریافت می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم ، تعرفه مربوط به پلاک خودروهای ملی در مبدا ورودی از بندر پهل بندرعباس به بندر لافت در جزیره قشم با عوارض ورودی با این جزیره جمع و اعمال می شود.
وی با اعلام اینکه عوارض ورود خودرو به قشم شامل سهم دهیاری، بیمه، شورای پهل، شورای اسلامی لافت و سازمان منطقه آزاد می باشد، افزود: با اضافه شدن مبلغ عوارض یکبار تردد، از این پس هر خودرو سواری در مبدا ورودی به قشم در بندرپهل می بایست ۱۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت نماید.
پاکنژاد یادآور شد: انواع تریلی با احتساب عوارض پلاک ملی، ۱۸۳ هزار و ۴۶۰ تومان، اتوبوس ۱۸۸هزار و ۸۷۵  تومان، کامیون ده چرخ ۱۳۸ هزار و ۴۰ تومان، مینی بوس ۱۲۷ هزار تومان،  کامیونت و شش چرخ و خاور هم ۱۰۹ هزار و ۲۲۰ تومان در بدو ورود به جزیره قشم پرداخت می نمایند.
به گفته وی، براساس مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، در حال حاضر خانواده معظم شاهد، قشموندان، متولدین قشم و افراد دارای کارت شهروندی جزیره از پرداخت عوارض یکبار تردد معاف هستند.
درحال حاضر عوارض مواصلاتی خودرو ماخوذه توسط سازمان منطقه آزادقشم نیز برای متولدین قشم و افرادی که کدملی آنها با ۳۴۵ آغاز می شود پس از کاهش چشمگیر در سنوات گذشته تنها ۳۷۵۰تومان می باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم گفت: مبالغ دقیق مرتبط با ورود خودروها به جزیره قشم همانند گذشته در پرتال سازمانی سایت منطقه آزاد قشم به آدرس Portal.Qeshm.ir  و در بخش شفاف سازی درج شده است. 
بنا به این گزارش، گردشگران جزیره قشم در جنوب ایران از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین المللی قشم)، دریایی (مسیر اسکله شهید حقانی در بندرعباس) و زمینی (مسیر ورود خودرویی از (اسکله پهل بندر عباس) می توانند وارد این منطقه آزاد به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس شوند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس