س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

آمریکا: تحریم نفتی ایران همچنان ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس:«برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران و رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه این کشور گفت هر کشوری را که هر مقداری نفت از ایران خریداری کند، تحت تحریم‌های خود قرار می‌دهند.

هوک بامداد با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گزارش یک نشریه آمریکایی اعلام کرد بعد از انقضای معافیت‌های هشت کشور در خرید نفت خام از ایران در تاریخ دوم می (۱۲ اردیبهشت) هر کشوری را که از ایران نفت وارد کند، تحریم می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» در این بیانیه آمده است: «حتی اگر کشوری در ماه‌های قبل نتوانسته بود به سقف مذاکره‌شده (برای خرید نفت)‌ برسد، بازهم تحریم خواهد شد. سیاست ما به صفر رساندن خرید نفت از ایران است».

نشریه «وال استریت ژورنال» شامگاه پنجشنبه در گزارشی، درست عکس این سخن هوک را گزارش و افشا کرد که برخی کشورها مانند چین و هند هنوز برای خرید محدود نفت از ایران، معافیت‌هایی از آمریکا دریافت کرده‌اند.

رویترز همچنین بامداد امروز در یک گزارش تحقیقی نوشته بود که عربستان سعودی علی‌رغم افزایش تولید نفت در ماه مه میلادی نتوانسته است کاهش صادرات نفت توسط ایران را جبران کند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *