س. بهمن ۱۱ام, ۱۴۰۱

آموزش اطفای حریق به بانوان شاغل در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

 

جمعی از بانوان شاغل در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن بازدید میدانی از ایستگاه مرکزی آتش نشانی بندر شهید رجایی، آموزش های تئوری و عملی اطفای حریق و استفاده از کپسول آتش نشانی را فرا گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بانوان شرکت کننده در این برنامه، از اتاق خبر آتش نشانی و سایر بخش های این ایستگاه دیدن کرده و با نحوه استفاده و کاربردهای وسایل، ماشین آلات و تجهیزات مقابله با حریق و امداد و نجات، آشنا شدند.

در این برنامه دوساعته که با حضور “عزت پذیرایی” مسئول مرکز HSE و آتش نشانی بندر شهید رجایی و فرماندهان ایستگاه مرکزی آتش نشانی این بندر برگزار شد، شرکت کنندگان مباحث تئوری مقابله با حریق و آموزش عملی نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی را فرا گرفتند.

همچنین به منظور ایجاد شور و نشاط، اثربخشی بازدید، آموزشها و فرهنگ سازی موضوعات مربوط به ایمنی و اطفای حریق، مسابقه ای پیرامون مباحث مطرح شده در این برنامه بازدید، برگزار و به سه نفر از بانوان، کپسول اطفای حریق مخصوص خودرو اهدا شد.

شایان ذکر است، از دیگر بخش های این برنامه، تقدیر از خانم ها “جهانگیری” و “ربیعی فر” مدیر و معلم دبستان شهرک شهید رجایی بود که در حادثه حریق ناشی از اتصال برق در این مدرسه در آبان ماه ۹۷ ، موفق شده بودند قبل از رسیدن تیم آتش نشانی، با استفاده از کپسول مناسب، حریق را مهار کنند.

گفتنی است، در مهر ماه سال جاری آموزش تئوری و عملی اطفای حریق به مدیر و کارکنان مدارس شهرکهای مسکونی توسط آتش نشانان بندر شهید رجایی ارایه شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *