س. خرداد ۹ام, ۱۴۰۲

آینده روشن در استقرار صنایع بزرگ در استان

1 دقیقه خوانده شده

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت : آینده استان را آینده روشنی در استقرار صنایع بزرگ میبینم.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون   ، سعید زرندی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان  بیان کرد : هرمزگان پتانسیل خوبی در حوزه معادن و صنایع  را دارا می باشد.

وی افزود : در حوزه صنایع و تجارت باید به یک نگاه صادراتی برسیم و البته وجود بنادر مهم در این استان از پتانسیل های مثبت آن می باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت خاطر نشان کرد :  یکی از محوری ترین برنامه های ما توسعه صادرات به کشور های همسایه می باشد و همچنین استان های مرزی می توانند یک یا دو کشور همسایه را جز محور های صادراتی خود قرار دهند.

زرندی تاکید کرد : اعتقاد ما بر این است که صنایع آب بر باید در حاشیه جنوبی کشور احداث شوند در همین راستا به دنبال تقویت این نگاه هستیم و سرمایه‌گذاران را به این استان‌ها معرفی می‌کنیم

وی گفت : هرچند خام‌فروشی میزان صادرات را افزایش می‌دهد اما این امر  برای ما افتخار نیست و به دنبال کاهش و حذف این مورد هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت : استاندار هرمزگان در دوره تصدی‌گری خود با راه‌اندازی واحدهای راکد اقتصادی توانسته گامی بزرگ در راستای رونق تولید بردارد همچنین با خارج نکردن واحدهای تولیدی از چرخه تولید گامی بلند برای تحقق شعار رونق تولید ملی برداشته‌ایم.

دکتر حیدری افزود : درصد زیادی از پروژه های موجود در استان هرمزگان متعلق به بخش خصوصی است و این بخش در کنار دولت به پویایی کشور کمک می‌کند.

وی بیان کرد : استان هرمزگان آمادگی کامل را در راستای صادرات محصولات و رایزنی با کشورهای همسایه و آسیای میانه را دارد و از ظرفیت‌های ملی این منطقه برای تمامی کشور استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان تشریح کرد : تعداد ۹۵۹ مورد جواز تاسیس در استان صادر گردیده است که میزان سرمایه گذاری آن ۶۸۶ میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال می باشد.

وی افزود : در چهار ماهه سالجاری یکصد و ۶۸ مورد جواز صادر گردیده است که مبلغ سرمایه گذاری آن بیش از ۴۴ میلیارد و ۲۴۶ میلیون ریال و همچنین اشتغال آن پنج هزار و ۷۶۸ نفر می باشد.

خلیل قاسمی تاکید کرد: در طرح اقتصاد مقاومتی سال ۹۸ تعداد ۶ پروژه به عنوان پروژه های پیشنهادی استان، به کارگروه معرفی گردید که از این تعداد، ۳ پروژه مورد تصویب قرار گرفت و در سامانه نیپا ثبت گردید وی در ادامه گفت ۳ پروژه مصوب شده  شامل شرکت گندله سازی مادکوش ، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (فاز ۲ فولادسازی) و شرکت توسعه و فرآوری آهن تنگ زاغ می باشد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان در بخش پیش بینی اهداف صادراتی صنایع و معادن افزود : در چهار ماهه سالجاری در بخش قیر ، شمش فولاد و اهن اسفنجی ، سنگ گچ و پودر گچ ، سیمان و کلینکر بیش از ۳۹۴ میلیون دلار صادرات داشته اییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *