ش. آذر ۸ام, ۱۳۹۹

آیین تکریم ومعارفه سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، در آیین تکریم ومعارفه مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان  باحضور دکتر ورناصری معاون فنی ونظارت سازمان نوسازی مدارس ،هاشمی سرپرست اداره کلنوسازی مدارس استان هرمزگان وآقای احمد مرادی و حجت السلام والمسلمین ذولقدر نمایندگان  مردم  در مجلس شورای اسلامی ومسئولان استانی برگزارشد .

در این مراسم دکتر داریوش ورناصری  از بحث « مدرسه سبز » به عنوان یکی از مهمترین سیاست های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نام برد و اظهار کرد: نخستین همایش ملی مدرسه سبز بهمن ماه امسال در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی، جایگزینی شیوه صنعتی به جای سنتی در ساخت و ساز مدارس و جمع آوری مدارس خشتی و گلی را از دیگر اولویت های سازمان نوسازی مدارس کشور ذکر کرد و افزود: ظرف دو هفته آینده، جشن جمع آوری مدارس خشت و گلی در کشور برگزار می شود.

معاون فنی ونظارت سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر اینکه تا دو هفته دیگر هیچ مدرسه ای نباید از بخاری نفتی و همچنین بخاری گازی فرسوده استفاده کند، افزود: استفاده از بخاری نفتی در مدارس ممنوع است و هر تعداد از این بخاری ها جمع آوری شود اعتبار آن به صورت نقد پرداخت می شود.

وی برچیدن مدارس سنگی را یکی دیگر از سیاست های سازمان نوسازی دانست و عنوان کرد: طرح برچیده شدن مدارس سنگی تامین اعتبار شده است و استان ها باید پیگیر جذب آن باشند.

ورناصری از کیفیت بخشی به پروژه ها به عنوان یکی دیگر از سیاست های مهم سازمان یاد کرد و با اشاره به کمود مدارس در جزایر کیش و قشم، گفت: طبق اساسنامه مناطق آزاد، ساخت و ساز روبناها که مدارس را نیز شامل می شود از وظایف مناطق آزاد است.

وی همچنین با اشاره به موضوع مطرح شده در رابطه با مدارس فاقد آب و برق در هرمزگان، اذعان کرد: موارد این چنینی که مدارس آب و برق نداشته باشند به ندرت در کشور وجود دارد زیرا مدرسه ای که آب نداشته باشد سرویس بهداشتی هم نخواهد داشت و لذا از همکاری نوسازی استان درخواست می کنم که در اسرع وقت آمار و اطلاعات مدارس بدون سرویس بهداشتی را جمع آوری و ارسال کنید تا به موقع برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.

ورناصری در ابتدای سخنان خود به بحث جایگزینی نیروها در سازمان ورود کرد و گفت: سیاست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، استفاده از نیروهای درون سازمانی است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در بخش دیگری از سخنانش کار در مجموعه نوسازی مدارس را محدود به ساعات اداری ندانست و افزود: همه پرسنل سازمان بویژه مدیران و معاون در طول شبانه روز در حال کار و تلاش برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس می باشند.

وی بر تلاش بر جذب توامان اعتبارات ملی و استانی تاکید و بیان کرد: طی روزهای آینده اعتبارات عمرانی به اداره کل نوسازی مدارس استان ها ابلاغ خواهد شد اما از اعتبارات ملی در بخش تعمیرات نمی توان استفاده کرد بلکه باید از اعتبارات استانی کمک گرفته شود

سید فخرالدین هاشمیدرآیین تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان، ضمن تجلیل از خدمات ارزنده دوران مدیرکلی مهندس احمدی، اظهار کرد: از تمامی استعدادها و توانمندی های خود و همکاران در جهت بهبود وضعیت فضاهای آموزشی در استان بهره خواهم گرفت

سید فخرالدین هاشمیدرآیین تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان، ضمن تجلیل از خدمات ارزنده دوران مدیرکلی مهندس احمدی، اظهار کرد: از تمامی استعدادها و توانمندی های خود و همکاران در جهت بهبود وضعیت فضاهای آموزشی در استان بهره خواهم گرفت

سر پرست اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان  با اشاره به بیان چالش های حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در سخنان سخنران های این آیین، به تشریح ظرفیت های موجود این حوزه پرداخت و افزود: رشد مشارکت ۱۵۰ درصدی خیرین، وجود همکاران پرتلاش در مجموعه اداره کل نوسازی که خود به نوعی از خیرین به شمار می روند، بخشی از ظرفیت های نوسازی مدارس هرمزگان است

وی با بیان اینکه با پیگیری های لازم از همه این ظرفیت ها برای بهبود فضاهای آموزشی استفاده خواهیم کرد، افزود: بخش نوسازی مدارس هرمزگان را به کارگاه سازندگی تبدیل می کنیم.

هاشمی از پیگیری تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز به عنوان یکی دیگر از سیاست های مدیریت جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان یاد کرد و با اشاره به تعامل خوب مجموعه آموزش و پرورش، گفت: حمایت و همراهی مدیریت عالی استان نیز ما را به ادامه راه خوشبین می کند.

وی، اهتمام ویژه به استاندارد سازی مدارس را از سیاست دیگر نوسازی برشمرد و بیان کرد: امروز از مجموعه نوسازی مدارس هرمزگان صدای واحدی به گوش می رسد که از این ظرفیت نیز به خوبی بهره خواهیم بُرد.

گفتنی است؛ در این آیین از خدمات بیش از دو سال مهندس « نوید احمدی » مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان تجلیل و دکتر « سید فخرالدین هاشمی » نیز به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس