چ. آذر ۱۲ام, ۱۳۹۹

ابلاغ تعیین و ارتقای درجه ۷۶۹ دهیاری استان هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رضا مدرس ضمن اعلام این خبر افزود: در جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد، مدارک مربوط به تعیین و ارتقای درجه‌ دهیاری‌های استان بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت که ۷۶۹ دهیاری، واجد شرایط شناخته شد.
وی اضافه کرد: این درجه بندی مربوط به ۷۶۹ دهیاری استان است که مشتمل بر تعیین درجه ۳۴۵ دهیاری و ارتقای درجه ۴۲۴ دهیاری در سال ۱۳۹۹ بود که نسبت به سال ۱۳۹۵ (آخرین سال درجه بندی دهیاری‌ها) ارتقاء درجه، ۳۰ درصد رشد داشته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به نحوه درجه بندی دهیاری ها، گفت: دهیاری‌های کشور بر اساس شاخص های درآمد، جمعیت، وسعت، مرکزیت دهستان یا بخش و دارا بودن ظرفیت گردشگری روستا، توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور به عنوان کمیسیون ملی تعیین درجه دهیاری‌ها) به درجات ۱ تا ۶ درجه بندی می شوند.
مدرس با بیان اینکه استان هرمزگان دارای یک هزار و ۲۱۹ دهیاری است که ۱۴۵ دهیاری تازه تاسیس هستند، بیان کرد: به غیر از ۱۴۵ دهیاری تازه تاسیس که هنوز فاقد درجه مصوب هستند تمامی یک هزار و ۷۴ روستای استان همگی دارای درجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: دهیاری‌ها همواره برای رسیدگی به مشکلات روستاها و رفع مشکلات فرهنگی، توسعه‌ای، عمرانی و زیرساختی در سطح روستاها تلاش خود را به کار گرفته‌اند و انتظار است در ادامه همچنان پرتلاش و با انگیزه بیشتر به مردم روستاها خدمات‌رسانی کنند.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس