چ. بهمن ۱ام, ۱۳۹۹

اجرای طرح‌ فاضلاب در چهار شهر هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به اجرای طرح‌ فاضلاب در چهار شهر استان گفت: با تکمیل طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای بندرعباس(فاز دوم)، جاسک، میناب و رودان حدود یک میلیون نفر در افق طرح از مزایای آن بهره‌مند می شوند.

اجرای طرح‌ فاضلاب در چهار شهر هرمزگان/ نیاز 11 هزار میلیاردی پروژه‌های فاضلاب استان

مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به اجرای طرح‌های فاضلاب در چهار شهر استان گفت: با تکمیل طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای بندرعباس(فاز دوم)، جاسک، میناب و رودان حدود یک میلیون نفر در افق طرح از مزایای آن بهره‌مند می شوند.

امین قصمی، مدیرعامل آبفای هرمزگان با بیان این مطلب افزود: این شرکت در حال حاضر ۳۶ شهر و جزیره استان را با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۱۳۵ هزار نفر تحت پوشش دارد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون بیش از ۵۲۷ هزار نفر از جمعیت استان معادل ۵۷٫۵ درصد از سیستم جمع آوری و تصفیه  فاضلاب بهره مندند، تصریح کرد: شش باب تصفیه خانه فاضلاب در شش شهر این استان در حال بهره‌برداری است و طرح‌های فاضلاب در چهار شهر دیگر استان شامل؛ فاز دوم شهربندرعباس و شهرهای جاسک، میناب و رودان در حال اجراست.

قصمی اظهار داشت: مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح فاضلاب در شهرهای مذکورحدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است.

 وی ادامه داد: با اجرای طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در این شهرها حدود یک میلیون نفر در افق طرح از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل آبفای استان بیان داشت: برای اجرای این طرح‌ها در شهرهای مذکور تاکنون ۲۳ کیلومتر خط انتقال و ۹۱۴ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی کار شده است و برای تکمیل این طرح ها نیاز به احداث ۴۶۸ کیلومتر شبکه اصلی، هفت واحد ایستگاه پمپاژ و ۸۴ هزار انشعاب (۱۹۲ هزار واحد) می باشد.

وی در پایان بر ضرورت اجرای هر چه سریع تر طرح‌های فاضلاب با توجه به افزایش جمعیت و حفظ محیط زیست تاکید کرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس