ش. دی ۲۷ام, ۱۳۹۹

اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد ۲۹ هزار شغل در استان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با اشاره به ابلاغ بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، عنوان کرد: از این محل عدد قابل توجه ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی جهت گسترش اشتغال و رونق تولید به استان هرمزگان اختصاص یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: این اعتبارات در قالب برنامه ای جامع و هدفمند در حوزه های گردشگری، صنعت و معدن، شرکت های دانش بنیان، عمران شهری و سایر حوزه ها هزینه می شود و از این طریق برای ایجاد ۲۹ هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاری شده است.

استاندار هرمزگان بر لزوم تسهیل و کاهش زمان صدور مجوز و پاسخ استعلامات سرمایه گذاری در هرمزگان تأکید کرد و بیان داشت: دستگاه های اجرایی باید پاسخ استعلامات طرح های متوسط و کوچک که در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ثبت می شوند را طی یک تا دو هفته ارائه دهند و برای طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری نیز نهایتا تا یک ماه این کار صورت گیرد.

وی گفت: اعتقاد داریم با کمک بخش خصوصی و فراهم کردن بستر برای فعالیت مناسب این بخش شاهد رونق خوبی در حوزه ایجاد اشتغال و تولید در استان خواهیم بود.

همتی با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری به ویژه در مناطق شرق هرمزگان و جزایر این استان خاطرنشان کرد: برای سرمایه گذاری در شرق استان دولت حمایت های ویژه ای از جمله کاهش ۵۰ درصدی نرخ سود تسهیلات و همچنین پرداخت هزینه بیمه ریسک را برای سرمایه گذاران انجام می دهد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: برای سرمایه گذاری در جزایری همچون هرمز، لارک و ابوموسی در هرمزگان نیز مشوق های خاصی را در نظر داریم و از محل کمک‌های فنی و اعتباری استان، سرمایه‌گذاران را حمایت خواهیم نمود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه سال ۹۸ سال مقابله با تحریم های همه جانبه دشمنان است، تصریح کرد: از مدیران انتظار داریم تا در این سال با جدیت و به طور شبانه روزی پای کار باشند و اقدامات بهتر و متفاوت تری را نسبت به گذشته انجام دهند.

وی اضافه کرد: باید همه مدیران دستگاه‌های اجرایی در این سال در راستای تسهیل و روان سازی امور در ادارات اقدامات گسترده‌ای انجام دهند تا سالی پر از جهش و پیشرفت را در حوزه‌های مختلف تجربه کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه افراد مختلف حق دارند انتقاد بجا و منصفانه از عملکرد دستگاه‌ها داشته باشند، اظهار داشت: در عین حال حق پاسخگویی نیز برای مدیران دستگاه‌ها وجود دارد و در نهایت قضاوت با مردم خواهد بود.

وی گفت: مدیران باید به مسائل و انتقاداتی که مطرح می‌شود به طور دقیق و شفاف پاسخ دهند و در راستای پاسخگویی به افکار عمومی جدیت کامل داشته باشند.

همتی خاطرنشان کرد: اداره کل روابط عمومی استانداری و همچنین اداره کل بازرسی استانداری هرمزگان باید نظارت دقیقی بر دستگاه ها در زمینه پاسخگویی به افکار عمومی داشته باشند.

استاندار هرمزگان بر لزوم پیگیری اجرای تفاهم نامه های امضا شده در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان تاکید کرد و گفت: در این همایش ۲۴۰ تفاهم نامه به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان با سرمایه گذاران به امضا رسید که دستگاه‌های اجرایی، در حوزه کاری خود باید تک تک آنها را پیگیری و گزارش پیشرفت آنها را ارائه دهند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس