پ. اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۰

استانداری هرمزگان آماده هرگونه همکاری برای توسعه صادرات صنعت قیر کشور است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر ایرج حیدری در اولین نشست تخصصی کشوری میز توسعه صادرات قیر به میزبانی استان هرمزگان، عنوان کرد: در شرایط فعلی مقوله صادرات برای کشور اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: پویا بودن چرخه صادرات می تواند نقش مهمی در فعال بودن واحدهای تولید و ورود سرمایه به کشور ایفا نماید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت رفع دغدغه های صادرکنندگان، عنوان کرد: رفع موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان به ویژه صادرکنندگان صنعت قیر کشور باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد تا دغدغه های فعالان این بخش مهم مرتفع شود.

حیدری تصریح کرد: رشد و توسعه صادرات یکی از مطالبات جدی نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از دستگاه های متولی می باشد و در این زمینه دستگاه هایی همچون گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی می توانند نقش مهمی ایفا نمایند و موجبات رونق روز افزون این بخش را فراهم سازند و سایر دستگاه های متولی نیز باید نقش مهم خود را در این زمینه در کنار گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های صادراتی هرمزگان، خاطرنشان کرد: ظرفیت های صادراتی هرمزگان شامل بنادر و گمرکات استان متعلق به کلیه فعالان بخش صادرات کشور به ویژه فعالان بخش صادرات صنعت قیر است و در این زمینه آماده ارائه خدمات شبانه روزی به صادرکنندگان کشور می باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های صادراتی گسترده ای که در هرمزگان وجود دارد، استان آماده ارائه خدمات شبانه روزی برای کل کشور در امر صادرات و واردات کالا ها و خدمات می باشد.

وی افزود: توجه به صنایع پایین دستی به ویژه صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات تولیدی می تواند نقش مهمی در ارزش افزوده محصولات صادراتی کشور و استان هرمزگان و بازاریابی آنها به دلیل بالا رفتن کیفیت محصولات تولیدی ایفا نماید که باید مورد توجه قرار گیرد.

حیدری بیان داشت: در امر تجارت و صادرات کیفیت محصولات صادراتی می تواند نقش مهمی در تصاحب بازارهای هدف و غلبه بر رقبا ایفا نماید که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: استانداری هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده همکاری با تولید کنندگان و صادر کنندگان استان هرمزگان و کشور به ویژه فعالان صنعت قیر برای رفع و موانع و مشکلات فعالان این بخش و همچنین رونق بخشیدن به آن می باشد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *