ی. بهمن ۵ام, ۱۳۹۹

استاندار هرمزگان در مراسم افتتاحیه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در مراسم افتتاحیه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان هرمزگان، عنوان کرد: فشار خون بالا زمینه ساز اکثر بیماری هاست و با کنترل فشار خون می توان از بروز انواع بیماری ها جلوگیری کرد.

وی اقدام دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را با اهمیت و مثبت دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای اجرای این طرح مهم تمامی تجهیزات و امکانات خود را پای کار آورده و مردم نیز باید با مشارکت در این طرح، زمینه ایجاد یک جامعه به دور از بیماری های ناشی از فشار خون را رقم بزنند.

همتی تصریح کرد: اجرای هر طرح خوب و کاملی در حوزه های اجتماعی به ویژه سلامت، بدون مشارکت عمومی و حضور مردم به جایی نخواهد رسید و اجرای هر طرح در این حوزه نیازمند مشارکت حداکثری و صد در صدی مردم است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید مردم از اهمیت و ضرورت طرح ملی بسیج کنترل فشار خون به درستی آگاه شوند و این آگاهی رسانی وظیفه رسانه های مختلف استان است.

وی خاطرنشان کرد: به گفته پزشکان فشار خون بالا از دلایل اصلی مرگ و میرهای حال حاضر است که با یک کنترل ساده می توان از آنها جلوگیری کرد.

همتی اضافه کرد: برای کنترل فشار خون شاید فردا دیر باشد و باید از همین امروز اقدام کرد تا بتوان از بروز بسیاری از اتفاقات تلخ جلوگیری کرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس