چ. آذر ۱۶ام, ۱۴۰۱

استاندار هرمزگان: ۷۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست تخصیص می‌یابد

1 دقیقه خوانده شده

استاندار هرمزگان:
۷۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست تخصیص می‌یابد/اعطای تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی به خانوارهای زاچ و داربست/شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی حداکثر تا شهریور ماه آماده بهره‌برداری می‌شود

استاندار هرمزگان از اختصاص ۷۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ؛  روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به جزئیات روند احداث منازل مسکونی و زیرساخت های روستاهای زاچ و داربست، عنوان کرد: طی تفاهم نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، خیران و نیروی دریایی سپاه،  ساخت ۱۵۴واحد مسکونی با جابجایی این روستا به محل جدید آغاز شده است.
وی افزود: شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی در زمینی در مساحتی نزدیک به ۳۰هکتار توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طراحی و در قطعات ۵۲۰متری در فاز نخست به ۱۵۴خانوار روستاهای سیل زده زاچ و داربست واگذار شده است.
همتی ادامه داد: تسهیلات بانکی و بلا عوض تا سقف ۸۰میلیون تومان به هر یک از واحدها تخصیص و از طریق بانک های عامل ملت و ملی شهرستان سیریک  با ضمانت زنجیره ای پرداخت می شود و مابقی هزینه تمام شده برای ساخت این منازل را خیران تقبل کرده اند و نیروی دریایی سپاه نیز با استفاده از ادوات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد، اجرای این پروژه را با کمک گروه های جهادی و مردم منطقه بر عهده دارد.
 استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، گفت: همکاری سپاه باعث شده هزینه تمام شده برای ساخت این شهرک به‌واسطه بکارگیری ابزار و ماشین آلات این نیرو در ساخت پروژه، تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.
وی میزان پیشرفت عملیات ساخت واحدهای مسکونی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: احداث واحدهای با کاربری آموزشی، بهداشتی و درمانی با مساعدت خیران در دست اقدام است باشد و عملیات جدول گذاری و پیاده روی این  شهرک نیز توسط بنیاد مسکن هرمزگان تامین اعتبار و با استفاده از ماشین آلات بنیادمسکن و پیمانکار طرح در دست اقدام است.
دکتر همتی اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها شامل احداث خط انتقال آب، ایستگاه پمپاژ، احداث راه دسترسی به مرکز شهرستان و احداث خط انتقال برق بیش از ۷۰میلیارد تومان است که از محل منابع دولتی تأمین می شود.
وی بیان کرد: ساخت سیل بند برای پیشگیری از خطر سیل در  محدوده استقرار این شهرک، بر اساس تفاهم نامه توسط نیروی دریایی سپاه انجام می شود.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی، خیران و نیروی دریایی سپاه برای حل مشکلات این روستای جدید بسیج شده است، گفت: جاده دسترسی به محل احداث دکل مخابراتی روستای زاچ و داربست نیز در حال احداث است و این دکل مخابراتی در آینده نزدیک نصب و مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این منطقه رفع می شود.
وی عنوان کرد: عملیات اجرایی محور  زاچ و داربست به مرکز شهرستان سیریک از مسیر آغوشک دل در حال اجراست و تا کنون پنج کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده است.
دکتر همتی تصریح کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده، عملیات ساخت شهرک مسکونی روستای زاچ و داربست حداکثر تا شهریورماه به طور کامل به اتمام خواهد رسید.
در این نشست که به ریاست استاندار هرمزگان و با حضور خیران طرح شهرک مسکونی زاچ و داربست، مدیرکل روستایی و شوراهای اسلامی هرمزگان و  به صورت غیرحضوری از طریق ارتباط با مدیران آب و فاضلاب، راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت توزیع برق، دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش و بنیاد مسکن که مجری اصلی این شهرک مسکونی است برگزار شد، روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی مورد رصد و پایش قرار گرفت.
استاندار هرمزگان همچنین، خواستار تسریع در انجام وظایف محوله توسط دستگاه های خدمات رسان در حوزه آب ، برق، راهداری و سایر ادارات مرتبط شد.
بابک پارسا ///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *