د. خرداد ۸ام, ۱۴۰۲

استفاده از ظرفیت سرمایه گذار آب شیرین کن بندرعباس در ارتقاء آب شیرین کن های جزیره قشم

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، استاندار هرمزگان همتی گفت: تصمیماتی در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت برای مشکلات آب قشم گرفته شد و به منظور ارتقاء کیفی ۱۲ سایت آب شیرین کن و بازسازی آن ها، بنا داریم از ظرفیت سرمایه گذار آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی شهر بندرعباس استفاده نماییم که مذاکرات اولیه در این خصوص نیز انجام شده است.

جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در شهرهای تنش دار هرمزگان به منظور پایداری خدمات با محوریت جزیره قشم به ریاست استاندار و با حضور معاون راهبردی و نظارت بر بهره داری شرکت مهندسی آبفای کشور و مدیران آب استان برگزار شد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از توجه مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور به نگرانی های بخش آب استان، به شرایط خشکسالی و پراکندگی روستاهای هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به  سرمایه گذاری های خوبی که در این دولت در بخش تامین آب داشتیم، شرایط استان بهتر از گذشته است. 

فریدون همتی با اشاره به مشکلات آب در روستاهای جزیره قشم، افزود: بحث اساسی در جزیره قشم بازسازی شبکه انتقال و توزیع آب است که تلاش می کنیم در بخش تامین اعتبارات و تخصیص ارز دولتی به سرمایه گذران بخش خصوصی جهت بازسازی سایت های آب شیرین کن این جزیره طی مکاتبه با تهران، اقدامات موثری انجام شود.

وی گفت: همچنین تصمیماتی در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت برای مشکلات آب قشم گرفته شد و به منظور ارتقاء کیفی ۱۲ سایت آب شیرین کن و بازسازی آن ها، بنا داریم از ظرفیت سرمایه گذار آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی شهر بندرعباس استفاده نماییم که مذاکرات اولیه در این خصوص نیز انجام شده است.

همتی با اشاره به قطعی های موقت آب در برخی مناطق استان، دلایل آن را کاهش آبدهی و شور شدن چاهها ، محدودیت منابع آبی و مشکلات فنی آب شیرین کن ها به لحاظ تامین قطعات و انجام تعمیرات بیان کرد و گفت: انتظار داریم با توجه به شرایط موجود و فصل گرما، مردم در شهرها و روستاها کماکان ما را در مدیریت مصرف آب همراهی کنند تا در تابستان و پاییز کمترین چالش آبی را داشته باشیم.

ییی

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *