چ. آبان ۷ام, ۱۳۹۹

افتتاح چهاردهمین دفتر خدمات الكترونيك قضايي استان در حاجی آباد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

صدور گواهی سوء پیشینه در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی هرمزگان برای اولین بار در کشور/ افتتاح چهاردهمین دفتر خدمات الكترونيك قضايي استان در حاجی آباد

معاون آمار و فناوري اطلاعات دادگستري هرمزگان گفت: با هدف توسعه عدالت الکترونیک، چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان و نخستین دفتر از نوع در شهرستان حاجی آباد افتتاح و راه اندازي شد.

مجتبی قهرمانی معاون آمار و فناوري اطلاعات دادگستري هرمزگان اظهارداشت: چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان و نخستین دفتر از نوع در شهرستان حاجی آباد افتتاح و راه اندازي شد.

مجتبي قهرماني در حاشيه مراسم راه اندازي اين دفتر اظهار داشت راه اندازي اين دفاتر خدمات الكترونيك در راستاي ارائه خدمات مطلوب به مراجعین دستگاه قضایی ، توسعه عدالت الكترونيك و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصي صورت می گیرد. 

وي از دفاتر خدمات الكترونيك قضايي به عنوان پل ارتباطي ميان مردم و دستگاه قضايي نام برد و يادآور شد: بهره گيري از فناوری های نوین و دستاوردهای حوزه الکترونیک و نرم افزار، نقش مهمي در تحول قضايي ايفاء كرده است.
 
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان با اعلام این مطلب که ۸۶ درصد از ابلاغات قضایی استان هرمزگان به صورت الکترونیک صورت می گیرد ، يادآور شد: به كار گيري ابلاغ الكترونيك قضايي تحول عظيمي در ارائه خدمات ايجاد نموده و ضمن كاهش هزينه های دادرسي و ابلاغ اوراق ، موجب تسريع در جريان دادرسي نیز شده است. 

قهرمانی همچنین اعلام کرد، با برنامه ریزی دقیق و ایجاد زیرساخت های لازم برای نخستین بار در کشور ، صدور گواهی سوء پیشینه به صورت الکترونیک و در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان صورت می گیرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس