س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت:  با بهره‌برداری از پروژه بزرگ اتوبوس پرسرعت شهری و همچنین ورود این اتوبوس‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی شهر دچار تحولی بزرگ شده و شاهد افزایش ظرفیت سفرهای درون‌شهری به ۷۰ هزار سفر خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، بابک هاشمی اظهار کرد: وقت و هزینه زیادی از سوی شهرداری و مجموعه شورای شهر صرف پروژه اتوبوس پرسرعت شهری شده است.

وی افزود: همیشه اجرای پروژه‌های حمل و نقلی مخالفین و منتقدان زیادی دارد که بیشتر آنها کاربران خودرویی هستند، اما از آنجایی که در شهر ما هزینه حمل و نقل به واسطه اسطحلاک و هزینه‌های بالاتر برای رانندگان، زیاد است، بی آر تی می‌تواند راه حل خوبی برای همه اقشار باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: تمام تلاش ما بر این است که ترافیک منظم داشته باشیم و قطع آن تا پایان سال جاری پروژه بزرگ اتوبوس پرسرعت شهری بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول از اضافه شدن ۴۱ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس خبر داد و تصریح کرد: با بهره‌برداری از پروژه بزرگ اتوبوس پرسرعت شهری و همچنین ورود این اتوبوس‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی شهر دچار تحولی بزرگ شده و شاهد افزایش ظرفیت سفرهای درون‌شهری به ۷۰ هزار سفر خواهیم بود.

هاشمی با اشاره به انجام نظرسنجی‌های متعدد درباره اجرای پروژه اتوبوس پرسرعت شهری، خاطرنشان کرد: نتایج بدست آمده از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اغلب شهروندان موافق اجرای این پروژه هستند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه اجرای سیاست‌های ترافیکی شهر، خیابان بهادر جنوبی نیز مانند خیابان حافظ به پیاده‌رو تبدیل می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر به دلیل سال‌ها عدم توجه و تقویت نشدن ناوگان حمل و نقل عمومی شهر، سهم استفاده هر شهروند بندرعباسی از حمل و نقل عمومی شش درصد است که این میزان بسیار پایین بوده و باید به ۴۲ درصد افزایش یابد.

هاشمی همچنین از حذف پول نقد در فعالیت اتوبوس‌های تندرو و بهره‌گیری از سیستم کارت بلیت خبر داد و اظهار کرد: جذب ۱۰۰ نفر راننده، ایجاد تعمیرگاه اختصاصی، مرکز ارائه قطعات و لوازم یدکی و بسیاری اقدامات دیگر لازمه اجرای پروژه بزرگ اتوبوس پرسرعت شهری است که برخی از آنها انجام شده و بخشی دیگر نیز در حال انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: بی آر تی بر مبنای یک نیاز عمومی بوده که کار ساخت ایستگاه‌های آن آغاز شده و به زودی نیز پایان می‌یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اصلاح خیابان‌های موسوم به انگلیسی در شهر بندرعباس، افزود: اتوبوس‌های معمولی با اجرای پروژه بی آر تی در خطوط فرعی مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان خواهند بود و بدین ترتیب میزان استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش می‌یابد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *