پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

امام جمعه بندرعباس در جمع کارکنان بزرگترین بندر ایران

1 دقیقه خوانده شده

شور حسینی بدون شعور و بصیرت، کمیتش لنگ است/ معرفت عاشورایی را در فضای مجازی ترویج دهید

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از کارکنان بندر شهید رجایی به عنوان طلایه داران جبهه جنگ اقتصادی یا دشمنان خواست تا در کنار ایجاد شور حسینی در جامعه، بصیرت و معرفت عاشورایی را نیز در فضای مجازی و سایر رسانه های فراگیر، ترویج دهند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین “محمد عبادی زاده” در تجمع بزرگ دلدادگان ابا عبدالله الحسین(ع) که ظهر هشتم محرم(یکشنبه، ۱۷شهریور) در مسجد پیامبر اعظم(ص) مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به فلسفه قیام عاشورا اظهار داشت: ضرورت بهره مندی پیروان اهل بیت از بصیرت، معرفت و درک درست از شرایط زمانه به عنوان مهم ترین درس های آموزنده قیام کربلا محسوب می شود.

وی افزود: شور و شعور حسینی در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان هر دو در کنار هم تعریف می شوند و شور بدون شعور و بصیرت، کمیتش لنگ خواهد بود و ما را به سرمنزل مقصود نخواهد رساند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه همیشه مشوق حضور حماسی مردم در برنامه های سوگواری و عزاداری امام حسین بوده ام، گفت: بارها تأکید کرده ام که اگر می خواهیم بسترساز ظهور مهدی موعود(عج) باشیم، تنها راهگذر ما عبور از دالان و گذرگاه نجات بخش عاشورا و عمل به آموزه های مکتب سیدالشهداست.

حجت الاسلام عبادی زاده از کارکنان بزرگترین بندر بازرگانی ایران به عنوان طلایه داران جنگ با دشمنان در جبهه اقتصادی کشور خواست تا در کنار ایجاد شور حسینی در جامعه، بصیرت و معرفت عاشورایی را نیز از بطن کتاب ها و بهره گیری از سخنرانی های این ایام فرا گیرند و در فضای مجازی و سایر رسانه های فراگیر ترویج دهند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان مکتب عاشورایی امام حسین(ع) را کلکسیونی از ارزش های انسانی دانست و خاطرنشان کرد: شعارهای عاشورا مفاهیمی کهنه و قدیمی متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش نیست بلکه در شرایط فعلی جامعه نیز معنا می یابند و کاربرد دارند.

به گفته وی، مفاهیمی همچون آزادگی، زیربار ظلم و جور ستمگران نرفتن، تن ندادن به خواری و ذلت و همچنین دفاع از حقوق مستضعفان به عنوان بخشی از پیام های قیام کربلاست که این ارزش های والای انسانی هر جای جهان مطرح شود، خریدار و مخاطب دارد.

امام جمعه بندرعباس خواستار اطلاع رسانی زیبایی های کلام و منش انسانی ائمه معصومین به جهانیان شد و  تأکید کرد: اگر چشم جامعه را نسبت به مفاهیم ارزشمند حماسه عاشورا بازکنیم و با دادن معرفت و بصرت به جامعه در کنار ایجاد شور حسینی، فضای فکر و اندیشه و بصیرت ورزی نیز ایجاد کنیم، جامعه ما از گردنه مشکلات عبور خواهد کرد و به تعالی و پیشرفت خواهد رسید.   

شایان ذکر است، تجمع بزرگ دلدادگان حضرت اباعبداله الحسین(ع) از ساعت ۱۱ صبح امروز(یکشنبه، ۱۷شهریور) آغاز و تا زمان اقامه نماز ظهر و عصر به امام حجت الاسلام “محمد عبادی زاده” نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ادامه داشت؛ برنامه هایی همچون سنج و دمام زنی، سخنرانی، سینه زنی، مداحی و زنجیرزنی با مشارکت و حضور گسترده هیات های مختلف عزاداران شاغل در شرکت های دریایی و بندری برگزار شد.

همچنین در فضایی آکنده از معنویت، مسئولان و شرکت کنندگان در این آیین عزاداری به پرچم های متبرک شده در بارگاه ملکوتی امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع)، امام رضا(ع) و حضرت زینب کبری(س) تبرک جستند.

گفتنی است، کارگران و کارکنان بزرگترین بندر بازرگانی ایران در شرایطی به صورت شبانه روزی به فعالیت و خدمت مشغولند که مقتضیات شغلی و برنامه های کاری آنها به گونه ای است که امکان حضور در برنامه های عزاداری دهه محرم کمتر برایشان فراهم می شود.  

بر همین اساس، طبق سنت هر ساله برگزاری تجمع عاشوراییان جامعه دریایی و بندری یک روز پیش از فرا رسیدن تاسوعای حسینی، فرصتی است تا همه اقشار این جامعه تلاشگر در جبهه اقتصادی، با حضور در این گونه سوگواری ها، ارادت خود را نست به سرور و سالار شهیدان نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *