چ. مرداد ۱۳ام, ۱۴۰۰

امریکایی ها ترس خود از اقتدار نظام را به وضوح نشان دادند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سپاه نماد اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: اقدام اخیر امریکا نشان داد که به وضوح از اقتدار روز افزون نیروهای ایرانی واهمه دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی ضمن تبریک مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت سید الشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و همچنین تبریک مناسبت های روز پاسدار و روز جانباز، اظهار داشت: عملکرد نظام طی سال های اخیر در باب خنثی سازی نقشه های استکباری و ایادی آنها در منطقه که بارزترین آن تولد و پرورش داعش بود، به حدی آنها را عصبانی کرده که برای تحت فشار قرار دادن نظام به هر اقدامی از جمله قراردادن سپاه در لیست تروریستی دریغ نکردند.

وی با بیان اینکه رفتار امریکا در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران، نشان از ترس و واهمه از اقتدار ما دارد، افزود: می توان در رفتار امریکا و رژیم صهیونیستی بخوبی ترس و دستپاچگی را مشاهده کرد.

وی ادامه داد: امریکایی‌ها پس از شکست در تشکیل گروهک داعش و جنگ نیابتی با ایران این بار تلاش می‌کنند با تروریست خواندن سپاه فشارها را بر ایران تشدید کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اقدام دولت امریکا، خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی است، افزود: این اقدام آمریکایی ها خلاف عرف دیپلماتیک و بی سابقه است، چرا که تاکنون سابقه نداشته که نهاد رسمی یک کشور به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شود.

هاشمی تختی گفت: با این اقدام، اعتبار سیاست آمریکایی‌ها در برخورد با موضوع تروریسم بیش ‌از پیش نزد دیگر کشورها و افکار عمومی بین‌المللی به‌ویژه منطقه غرب آسیا خدشه‌دار می‌شود چرا که نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه علیه تروریسم به‌ ویژه گروه تکفیری داعش غیرقابل انکار است.

نماینده حوزه انتخابیه هرمزگان (ابوموسی، بندرعباس، حاجی‌آباد، خمیر و قشم) بیان داشت: مردم منطقه و دولت های مستقل جهان به خوبی می دانند که عامل شکست داعش در منطقه خاورمیانه حضور مستشاری سپاه در حمایت از مردم کشورهای عراق و سوریه بود.

وی گفت: شکست سیاست‌های منطقه ای ایالات متحده در منطقه خاورمیانه علاوه بر هزینه های مادی در داخل نیز فشارهای زیادی را در نزد افکار عمومی برای دولت این کشور و سیاست مدارانش رقم زده است و از همین روست که تمام تلاس خود را برای فشار وارد آوردن به ایران اسلامی به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه امروز همگان از جمله خود امریکایی ها هم نیز بر نقش موثر و پر رنگ ایران در تامین امنیت منطقه خاورمیانه واقف هستند، افزود: ترامپ از این نکته غافل است که ایران در ۴۰ سال گذشته با انواع اقدامات خصمانه و جنگ طلبانه روبرو بوده و روز به روز بر اقتدارش افزوده شده است و خود آنها بخوبی به این درک رسیده اند که هیچ مسئله ای در خاورمیانه بدون حضور ایران حل نمی شود.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی لازم است دولت جمهوری اسلامی ایران نیز در رابطه با این رفتار خلاف مقررات بین المللی دولت آمریکا اقدام متقابل را انجام دهد و نیروهای نظامی آمریکا در منطقه را در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد کما اینکه تصمیم شورای امنیت ملی نیز قاطعانه و بجاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *