ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تشریح مهمترین برنامه های خود ، توجه به تکریم ارباب رجوع ، کاهش اطاله دادرسی ،مقابله با قاچاق و برخورد با مظاهر فساد را اولویت های دستگاه قضایی استان در دوره جدید برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان به ریاست علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این نشست ، ضمن تأکید بر لزوم توجه مستمر به ارتقای شاخص امنیت در مناطق مختلف هرمزگان تصریح کرد: امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است و مخلان امنیت و هنجارشکنان با برخورد قاطع و بدون اغماض مواجه خواهند شد.

وی تأکید کرد: ارتقاء عملکرد و افزایش بهره وری نیازمند عزمی همگانی و تفکری جهادی و انقلابی است.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین اجرای منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و عمل به سیاست های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه را رویکرد اصلی و محور تمامی اقدامات دادگستری هرمزگان در دوره جدید عنوان کرد.

مقام عالی قضایی استان دربخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان ساخت: در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت و ضمن توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور تحقق شعار سال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی ، حمایت های حقوقی –قضایی از سرمایه گذاری مشروع اعمال خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: مردم ولی نعمتان ما هستند و تکریم آن‌ها در رأس تمامی امور دستگاه قضائی استان قرار خواهد داشت و به تمامی همکاران خود توصیه مؤکد دارم با مردم به بهترین شکل ممکن رفتار کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه منصب قضاوت در واقع جایگاه ائمه اطهار (علیهم السلام ) است و تکریم ارباب رجوع ریشه در فرهنگ دینی ما دارد، یادآور شد: پاسخگویی به مطالبات مردم ، رعایت موازین اخلاق حرفه ای و اهتمام ویژه به سعه صدر و بالابردن آستانه تحمل ، موجب افزایش رضایتمندی مردم ، شکوفایی و توسعه سلامت اداری و بهبود روند خدمت رسانی خواهد شد .

وی همچنین با اعلام به این مطلب که احقاق حقوق عامه و صیانت از اموال بیت المال یکی از شاخص ترین اولویت های دادگستری هرمزگان خواهد بود ، بر لزوم تشدید نظارت ها به منظور مقابله با مظاهر فساد و انسداد گریزگاه های سودجویان ،اخلالگران و مفسدین تأکید کرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین با اعلام خبر تنظیم دستورالعمل مدیریت پرونده های مهم و تشکیل دبیرخانه آن در مجموعه دستگاه قضایی استان خاطرنشان کرد: پرونده های مشمول این دستورالعمل با توجه به اهمیت و حساسیت آنها به منظور نظارت دقیق و مستمر برآنها و برخورد قاطع ، سریع و قانونی با مرتکبین این قبیل جرائم از بدو تشکیل تا اجرای کامل حکم توسط مدیریت ارشد دادگستری استان پیگیری می گردد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *