ی. تیر ۲۲ام, ۱۳۹۹

انعقاد بيش از يكهزار و۶۰۰ قرارداد طرح كارورزي در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: از زمان اجراي طرح كارورزي فارغ التحصیلان دانشگاهي، تاكنون يكهزار و۶۶۵ قرارداد بين واحد پذيرنده و كارورز منعقد شده است.
“هادي ابراهيمي” افزود: هشت هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه كارورزي ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲ هزار و۹۰۰ نفر واجد شرایط بودند.
وي اظهارداشت: از مجموع ۲ هزار و۹۰۰ کارورز واجد شرایط، هزار و ۶۶۵ نفر در بنگاههاي اقتصادي استان آموزش‌های لازم برای ورود به بازار کار را فراگرفتند.
طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی باعث افزایش روحیه و انگیزه‌ی كارآفريني در جوانان شده و سطح مهارت وتجربه‌ی آن‌ها در محیط کار را افزایش می‌دهد که درنهایت با انتقال مهارت و تجربه‌های این افراد به محیط كسب و كار، سرمایه‌ی انسانی تقویت مي شود.
دوره کارورزی حداقل چهار ماه و حداکثر شش ماه است و در این مدت کمک‌ هزینه و حق بیمه کارورز از سوی دولت پرداخت می‌شود وهیچ هزینه‌ای برای کارفرما به دنبال ندارد و همچنين مشوق‌های بیمه‌ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان در نظر گرفته شده است و به این منظور برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آن‌ها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس