انعقاد بيش از يكهزار و۶۰۰ قرارداد طرح كارورزي در هرمزگان

انعقاد بيش از يكهزار و۶۰۰  قرارداد طرح كارورزي در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: از زمان اجراي طرح كارورزي فارغ التحصیلان دانشگاهي، تاكنون يكهزار و۶۶۵ قرارداد بين واحد پذيرنده و كارورز منعقد شده است.
“هادي ابراهيمي” افزود: هشت هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه كارورزي ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲ هزار و۹۰۰ نفر واجد شرایط بودند.
وي اظهارداشت: از مجموع ۲ هزار و۹۰۰ کارورز واجد شرایط، هزار و ۶۶۵ نفر در بنگاههاي اقتصادي استان آموزش‌های لازم برای ورود به بازار کار را فراگرفتند.
طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی باعث افزایش روحیه و انگیزه‌ی كارآفريني در جوانان شده و سطح مهارت وتجربه‌ی آن‌ها در محیط کار را افزایش می‌دهد که درنهایت با انتقال مهارت و تجربه‌های این افراد به محیط كسب و كار، سرمایه‌ی انسانی تقویت مي شود.
دوره کارورزی حداقل چهار ماه و حداکثر شش ماه است و در این مدت کمک‌ هزینه و حق بیمه کارورز از سوی دولت پرداخت می‌شود وهیچ هزینه‌ای برای کارفرما به دنبال ندارد و همچنين مشوق‌های بیمه‌ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان در نظر گرفته شده است و به این منظور برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آن‌ها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.