ایجاد مرکز آموزش سینما در هرمزگان

درنشست تخصصی مدیران آموزشگاه هاوموسسات سینمایی بامدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان مطرح شد:    ایجادمرکزآموزش سینمادرهرمزگان  به گزارش گروه سینمایی پایگاه خبری صدای گامبرون، نخستین نشست تخصصی مدیران موسسات و آموزشگاه های سینمایی با مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد.  این نشست که سومین گفت و گوی مدیران آموزشگاه ها و موسسات سینماییبا مدیران […]

درنشست تخصصی مدیران آموزشگاه هاوموسسات سینمایی بامدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان مطرح شد:   

ایجادمرکزآموزش سینمادرهرمزگان 

ش۲ 1

به گزارش گروه سینمایی پایگاه خبری صدای گامبرون، نخستین نشست تخصصی مدیران موسسات و آموزشگاه های سینمایی با مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد. 

این نشست که سومین گفت و گوی مدیران آموزشگاه ها و موسسات سینماییبا مدیران فرهنگی و آموزشی هرمزگان- با هدف ارتباط میان سینما، دولت و جامعه- به حساب می آمد، به صورت رسمی و تخصصی در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان محقق شد. 

بنا بر گزارش صدای گامبرون، در این نشست صمیمانه که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد، موسی دادی زاده(مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان) بنفشه ابراهیمی (مدیر آموزشگاه و موسسه سینمایی “ارگ هنر ایرانیان”) علیرضا محسنی(مدیر موسسه سینمایی “مزدک فیلم”) مهدی خواجه ای(مدیر موسسه سینمایی “ایرانیان فیلم خلیج فارس”) داود مرزی زاده(مدیر موسسه سینمایی “سینماگران هستی شناس هرمز”) و محمدرضا رکن الدینی(مدیر موسسه “سینماگران مستقل پیشرو هرمز”) به گفت و گو درباره ی نقش هنر سینما در آموزش پرداختند.    

در ابتدا مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ضمن حساس خواندن جایگاه سینماگرها عنوان داشت: “با توجه به اهمیت نقش رسانه و سینما در جامعه امروز ، به شدت موافق ورود سینما به امر آموزش هستیم. سینما، بدون شک یاری رسان “فرهنگِ آموزش و پرورش” است.” 

دادی زاده در ادامه با تاکید بر نقش هنرمندان در ایجاد شادابی جامعه و همچنین مسئولیت اجتماعی شان افزود: “اگر بخواهیم به رابطه هنر و آموزش نگاهی داشته باشیم، باید گفت که بشر همواره و از ابتدا با مسئله ی “آفرینش، کشف و خلق” و آموزش و پرورش مواجه بوده است. 

هنرمند با کشف داده های خداوند، نگاه جدیدی را با جامعه به اشتراک خواهد گذاشت؛ نگاهی که می تواند عموم مردم را به عمیق تر دیدن پیرامون خودشان دعوت نماید.” 

در ادامه مدیران موسسات سینمایی با استقبال از نگاه جدی و متفاوت مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، پیشنهاداتی برای آغاز همکاری تخصصی مطرح کردند. 

بنفشه ابراهیمی مدیر آموزشگاه و موسسه سینمایی “ارگ هنر ایرانیان” ضمن تاکید بر امر آموزش سینما برای کودکان و نوجوانان گفت: 

” تا کنون چندین کارگاه آموزش سینما را به صورت رایگان و در سطح کودکان و نوجوانان برگزار کرده ایم. حاصل این ورک شاپ های کوتاه مدت و فشرده، تولید ۱۰ فیلم کوتاه و کسب ۵ عنوان استانی و ملی بوده است. 

این ها در حالی اتفاق افتاده است که دانش آموزان شرکت کننده در این دوره ها برای اولین بار با مراحل تولید و ساخت یک فیلم  آشنا می شدند. ” 

ایجاد فضای پژوهش و آموزش سینمایی در مدرسه های هرمزگان، موضوعی بود که دو سوی گفت و گو بر سر انجام آن به توافق رسیدند. 

در پایان، موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ایجاد یک مرکز آموزش سینمایی در هرمزگان را لازم دانسته و عنوان کردند که در این راه از آموزشگاه های سینمایی استان(با پشتوانه علمی و تخصصی در آموزش سینما) حمایت شایسته ای خواهد شد. 

(گروه سینمایی پایگاه خبری صدای گامبرون- محمدرضارکن الدینی)