س. دی ۲۸ام, ۱۴۰۰

ایران -عراق؛ جنگ صدرنشینی با یاران بشار و طارق!/ نبرد سرداران ایرانی بدون سرباز فراری!

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس ، تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل یمن و ویتنام صعود خود را قطعی کرد و اکنون در اولین دوئل جدی جام باید به مصاف تیم عراق برود. عراقی‌ها هم مثل ایران صعود کرده‌اند و به ظاهر این مسابقه هیچ حساسیتی ندارد و هر دو تیم با خیال آسوده خود را برای مرحله بعدی آماده می‌کنند اما صدرنشین گروه مسیری همواری برای رسیدن مرحله یک چهارم نهایی دارد و باید به مصاف یکی از تیم‌های سوم گروه‌ها برود. تیمی که احتمالا یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های صعود کرده خواهد بود اما تیم دوم جدول به مصاف تیم اول گروه E خواهد رفت تیمی که احتمالا عربستان و شاید قطر باشد!

هرچند ممکن است در کمال بدشانسی تیم صدرنشین گروه در مرحله بعد به مصاف استرالیا قهرمان دوره گذشته برود! استرالیا درصورتیکه مقابل سوریه شکست بخورد تیم سوم گروه خواهد شد. البته احتمال این مساله خیلی کم است اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. کارلوس کی‌روش قطعا بهتر از هرکسی دیگر می‌داند که صعود به عنوان صدرنشین اعتماد به نفس تیمش را دو چندان می‌کند. او بارها گفته تیم مغروری نیستیم و خاضعانه وارد مسابقات شده‌ایم.

پیروزی مقابل عراق باعث خنک شدن دل فوتبالدوستان ایرانی می‌شود. هنوز خاطره شکست تلخ مقابل عراق با اخراج مهرداد پولادی سرباز فراری در جام ملت‌های قبلی در اذهان فوتبالدوستان ایرانی باقی است. داور استرالیایی با اشتباهش یکی از بهترین تیم‌های ملی ایران را حذف کرد. این مسابقه از نظر هواداران می‌تواند یک دیدار انتقامی تلقی شود اما فوتبال و ورزش میدان جنگ نیست و بازیکنان ما قطعا با اثبات برتری‌های فنی خود زمینه‌ساز سومین برد متوالی خود را در جام ملت‌ها فراهم می‌کنند.

تیم ملی دیگر سرباز فراری ندارد! اکنون یازده سردار ایرانی با هدایت کی‌روش عزم خود را جزم کرده‌اند تا با پیروزی در اولین نبرد جدی جام هفدهم به سوی قهرمانی یورش ببرند. شاید همه فوتبالدوستان ایرانی دوست داشته باشیم که تیم ملی با یک بازی سراسر هجومی تیم عراق را شکست بدهد اما منطق کی‌روش بر احساساتش غلبه خواهد کرد و با تیزهوشی تیم ملی ایران را به مصاف عراق می‌فرستد زیرا ملی پوشان ایرانی با یک مساوی هم به عنوان صدرنشین صعود خواهند کرد و سرمربی کاربلد فوتبال ایران نمی‌خواهد دستش را مقابل حریفان رو کند. او در هر مسابقه با توجه به توانایی های حریف، ترکیب متفاوتی برای تیم ملی در نظر می‌گیرد .

در حال حاضر دو بازیکن کلیدی عراقی یعنی بشار رسن( بازیکن پرسپولیس) و طارق همام( بازیکن استقلال) فوتبال ایران را به خوبی می‌شناسند. بازیکن مهند مهدی بازیکن دیگر عراق است که با حضور در تیم اتلانتا در مسابقات سری آ فوتبال ایتالیا حضور دارد با این حال تیم ملی ایران پر از ستاره‌های توانا و با کیفیت است که از لیگ برتر انگلیس تا لیگ روسیه و قطر حضور دارند. روی کاغذ ما برنده این مسابقه هستیم به شرطی که روشن ایرماتوف داور ازبکستانی  مثل روزهای اوجش قضاوت کند و دچار اشتباه‌های عجیب و غریب نشود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *