ی. مهر ۳ام, ۱۴۰۱

بازدید رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ازقرق های اختصاصی محیط زیست استان یزد

1 دقیقه خوانده شده

رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ازقرق های اختصاصی محیط زیست استان یزد بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد، احمد علی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با اشاره به اینکه واگذاری قرق ها به جوامع محلی یک کار مثبت است گفت: با توجه به اینکه استان یزد جزو استان‌هایی است که در سال کمترین بارش را دارد و با کمبود آب روبرو است، بایداین منطقه، به جای توسعه کشاورزی و صنعت که بیشترین مصرف آب را دارند به سمت صنعت گردشگری وطبیعت گردی سوق داده شود.

وی طی بازدیدی که به همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قرق های استان یزد داشت اظهار کرد: خوشبختانه آمارها در یزد نشان می دهد که با واگذاری قرق های اختصاصی به جوامع محلی با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست، درصد رشد جمعیت حیات وحش بالا رفته و این گامی است در جهت حفظ گونه های جانوری که با آن می توان به توسعه پایدار دست پیدا کرد.

احمدعلی کیخا در پایان گفت:امیدواریم در این خصوص بتوانیم شرایط بهره برداری خردمندانه ای را فراهم کنیم. با این آغاز خوب امیدوارم بتوانیم این راه را ادامه داده و به سایر مناطق کشور نیز تسری دهیم.

در ادامه این بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی قرق های اختصاصی و واگذاری آن ها به بخش خصوصی و جوامع محلی بازدید کرده و شرایط را مثبت ارزیابی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *