بازگشت به ایران بعد از ۱۰ ماه توقیف در کویت

با پیگیری‌های مستمر شرکت تایدواتر خاورمیانه، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ پس از توقیف بی اساس و نزدیک به ۱۰ ماه در بندر الشعیبیه کویت سرانجام رفع توقیف شد و به سوی آب های سرزمینی کشور حرکت کرد. این شناور هم اکنون در آب های ایران لنگر انداخته است . به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون […]

با پیگیری‌های مستمر شرکت تایدواتر خاورمیانه، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ پس از توقیف بی اساس و نزدیک به ۱۰ ماه در بندر الشعیبیه کویت سرانجام رفع توقیف شد و به سوی آب های سرزمینی کشور حرکت کرد. این شناور هم اکنون در آب های ایران لنگر انداخته است .

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از واحد روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تایدواتر خاورمیانه، اوایل امسال و پیش از واگذاری مالکیت این شرکت به بخش خصوصی، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ به شرکت الارتیاح برای  مدت ۱۸۰ روز به اجاره چارتری واگذار شد که متاسفانه پس از اتمام پروژه و در هنگام خروج شناور از آب‌های تحت کنترل کویت بر طبق مجوز دریافتی از بندر الشعیبیه آن کشور، این شناور توسط گارد ساحلی بندر مذکور توقیف و به مدت حدود ۱۰ ماه در این بندر نگهداری شد ، گفتنی است که این شناور ماموریت خود به بنحواحسن انجام داده است .

لذا با پیگیری های مستمر شرکت  و سهامدارانش و با همکاری دادگاه و قوه قضائیه کشور کویت  و سایر نهادهای دیل در پیگیری این پرونده، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ سرانجام رفع توقیف شد و پس از برائت از اتهامات بی اساس مطرح شده، به سوی آب‌های سرزمینی ایران حرکت و همکنون در آبهای کشور و در لنگرگاه شهر بندرعباس لنگر انداخته است .

لازم به ذکر است که شناور مذکور دارای یک  جرثقیل ۱۰۰۰ تنی  است که یکی از کلیدی ترین تجهیزات دریائی  در عرصه صنایع  فراساحلی کشور به حساب می آید. این چرثقیل به لحاظ ویژگی ها و قابلیت های عملیاتی کم نظیر آن، بخش عمده ای از  نیاز صنایع فراساحل و نفت و گاز کشور را پوشش می دهد.

اروند تاید ۱۰۰۰ اجرای پروژه های عظیم ملی و بین‌المللی از جمله نصب جکت نفتی F4 واقع در میدان نفتی رشادت، نصب سازه فوقانی (LQ) سکوی FX در حوزه نفتی فروزان و نصب پل عظیم معلق در بندر الزور کویت را در کارنامه خود دارد. علاوه بر سوابق مذکور، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ در راستای اجرای پروژه های ملی  و پروژه های سالویج و سایر پروژه ها در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

“بابک پارسا”