چ. مرداد ۱۳ام, ۱۴۰۰

با حذف استقلال و پرسپولیس ، شب تلخ فوتبال ایران تکمیل شد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه D این مسابقات، پاختاکور و پرسپولیس از ساعت ۱۷:۳۰ در ازبکستان به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود پاختاکور به پایان رسید. تک گل تیم میزبان را ایگور سرگیف در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند.

ترکیب پاختاکور: سنجر کواتوف، فرخ سیفیف، شرزود اعظمف، ایگور کریمتس، سردار صبریخاچیف، علیجونوف، سیدیکوف(۲۵ -سوبیت سینداروف)، خامروبکوف، جلا‌ل‌الدین ماشاریپوف، مرات بیکمائف (۸۰ ایکور سرگیف) و دراگان چران.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محسن ربیع‌خواه، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سروش رفیعی (۷۰ ترابی)، امید عالیشاه (۶۳ ماریو بودیمیر)، سیامک نعمتی (۸۹ شایان مصلح)و علی علیپور.

نیمه اول

دقیقه ۷:شوت دراگان با فاصله از روی دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

دقیقه ۱۳: ضربه ایستگاهی از کنار ماشاریپوف که بسیار خطرناک زده شد بدون اینکه به بازیکنی برخورد کند به تیر عمودی دروازه پرسپولیس برخورد کرد و راهی اوت شد.

دقیقه ۱۷:ارسال سیفیف از جناح راست پرسپولیس سیدیکوف را را در محوطه جریمه پرسپولیس با بیرانوند تک به تک کرد اما ضربه این بازیکن پس از برخورد با دروازه‌بان پرسپولیس راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۹: کرنر ارسالی توسط عالیشاه با ضربه سر کامیابی‌نیا همراه بود که توپ ار بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۹: نعمتی روی دفع اشتباه مدافع ازبک می‌توانست دروازه پاختاکور را باز کند که ضربه او از کنار دروازه این تیم راهی اوت شد.

دقیقه ۴۱: ضربه ایستگاهی ارسالی توسط رفیعی با تاثیرگذاری خیلی خوب علیپور همراه بود که ضربه او فقط یک کرنر برای پرسپولیس در پی داشت.

دقیقه ۴۵: ارسال عالیشاه از جناح چپ با ضربه سر کامیابی‌نیا می‌رفت به گل تبدیل شود که دروازه‌بان پاختاکور با عکس العمل به موقع این اجازه را نداد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۵: سروش رفیعی با حضور در محوطه شش قدم پاختاکور با بی‌دقتی توپ را تقدیم دروازه‌بان این تیم کرد تا یک موقعیت خوب گلزنی برای پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۶۱:بازیکنان پاختاکور در محوطه جریمه در دو صحنه می‌توانستند روی دروازه سرخپوشان خطرساز واقع شوند که سیدجلال و ربیع‌خواه در هر دو صحنه مانع رسیدن توپ به دروازه تیم‌شان شدند.

دقیقه ۶۵: داور اولین کارت زرد را به ماشاریپوف داد.

دقیقه ۵۷: نعمتی با حضور در محوطه جریمه پاختاکور در حالی که علیپور را در کنار خود داشت اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه‌اش به اوت رفت.

دقیقه ۷۴: سانتر ماشاریپوف با ضربه سر دراگان راهی اوت شد.

دقیقه ۷۶: فرار تند و تیز علیپور و پاس عرضی او برای بودیمیر با ضربه کم جان این مهاجم کروات همراه بود که این حمله هم نتیجه‌ای برای نماینده کشورمان نداشت.

دقیقه ۷۸: ترابی مسیر زیادی را طی کرد تا با توپ ره محوطه جریمه پاختاکور برسد اما مدافعان این تیم سد راه او شدند و داور هم اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۸۴:شوت ترابی با عکس دروازه‌بان پاختاکور راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۷: سرگیف در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت گلزنی شد و ضربه‌اش با برخورد به پای سیدجلال در زیر طاق دروازه بیرانوند جای گرفت.

پرسپولیس با این شکست با ۴ امتیاز در رده چهارم ایستاد و در فاصله یک هفته مانده به پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از دور این مسابقات کنار رفت.

دیدار تیم‌های استقلال ایران و الدحیل قطر در چارچوب دیدارهای هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ دوشنبه در ورزشگاه آزادی با تساوی یک – یک خاتمه یافت. روزبه چشمی در دقیقه ۵۴ و ادمیلسون در دقیقه ۵۵ گل‌های این دیدار را به ترتیب برای استقلال و الدحیل به ثمر رساندند.

ترکیب استقلال:سیدحسین حسینی، وریا غفوری، پژمان منتظری، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، علی کریمی (۸۳ – رضا کریمی)، فرشید باقری (۶۹ – مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان (۴۶ – امید نورافکن)، پاتوسی، ایسما و مرتضی تبریزی.

ترکیب الدحیل: امینه، مهدی بن عطیه، بشام الراوی، احمد یاسر عبدالرحمن، لوئیز ماریتون جونیور، یوسف العربی (۸۷ – محمد مونتاری)، ناکاجیما شویا، عصیم عمر مادیبو، ادمیلسون جونیور سیلوا، المعز علی عبداله و حسن عفیف (۷۸ – محمد موسی).

نیمه اول

دقیقه ۷: داریوش شجاعیان با خطا روی حسن عفیف از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۱۲: ضربه ایستگاهی از موقعیتی مناسب برای استقلال فراهم شده بود که پاتوسی ضربه خود را مستقیم زد که توپ او به تیر دروازه خورد و در ادامه تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۱۳: کرنر ارسالی از سوی پاتوسی روی دروازه الدحیل در شرایط خوبی به علی کریمی رسید، اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۱۷: موقعیت برای الدحیل روی ضربه ایستگاهی می‌توانست برای استقلال خطرساز شود، اما ضربه بشام از کنار دروازه به بیرون رفت تا این خطر از دروازه استقلال دور شود.

دقیقه ۲۱: الدحیل در موقعیتی که مشکوک به آفساید بود به محوطه جریمه استقلال رسید و یوسف العربی با حسینی تک به تک شد، اما ضربه این بازیکن را حسینی به بهترین شکل مهار کرد.

دقیقه ۲۴: آرمین سهرابیان با نفوذ از سمت چپ توپی زمینی را به محوطه جریمه ارسال کرد که به تبریزی رسید. ضربه تبریزی به سمت مخالف با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۹: شوت ناکاجیما شویا به شکل خطرناکی به سمت دروازه استقلال شلیک شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: نفوذ ایسما از سمت چپ به محوطه جریمه تبدیل به موقعیت خطرناکی شد که ضربه نهایی را علی کریمی به سمت دروازه شلیک کرد و حاصل آن یک کرنر برای استقلال بود.

نیمه دوم

دقیقه ۴۸: مرتضی تبریزی که در نیمه اول هم موقعیت خوبی را از دست داده بود، اقدام به شوتزنی به سمت دروازه امینه کرد که ضربه او راهی اوت شد.

دقیقه ۵۴: ارسال پاتوسی به روی دروازه الدحیل در حالی به فرشید باقری رسید که این بازیکن نتوانست ضربه‌ای به توپ بزند و مدافعان قطری نیز از دور کردن توپ غافل شدند تا روزبه چشمی با فرصت‌طلبی دروازه الدحیل را باز کند.

دقیقه ۵۵: حمله سریع بازیکنان الدحیل برای پاسخ دادن به گل استقلال نتیجه داد. توپی که به محوطه جریمه به صورت زمینی ارسال شده بود، در مرحله اول به خوبی توسط حسینی دفع شد، اما غفلت مدافعان استقلال باعث شد توپ به ادمیلسون برسد و این بازیکن هم قفل دروازه استقلال را شکست.

دقیقه ۵۶: پاتوسی این بار خودش تصمیم گرفت به سمت دروازه الدحیل شلیک کند که توپ او به اوت رفت.

دقیقه ۶۳: پژمان منتظری روی یک ارسال می‌توانست دروازه الدحیل را باز کند، اما ضربه سر او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶۵: آرمین سهرابیان به دلیل خطای شدیدی که پشت محوطه جریمه انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۷۱: این بار موقعیت برای مرتضی تبریزی ایجاد شد تا بلکه بتواند دروازه الدحیل را برای بار دوم باز کند، اما ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۷۶: الدحیل بار دیگر با هجومی سریع به سمت دروازه استقلال یورش برد که در مرحله اول حسینی توانست موقعیت را بگیرد، اما در ادامه دروازه خالی مقابل معز علی قرار داشت که ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۷۷: امید نورافکن پشت محوطه جریمه برای خود موقعیت گلزنی ایجاد کرد و پس از قرار گرفتن در زاویه‌ای مناسب شوت خود را به سمت دروازه الدحیل شلیک کرد. ضربه نورافکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۹: احمد یاسر با شوتی از سمت چپ محوطه جریمه قصد باز کردن دروازه استقلال را داشت که حسینی بازهم در دفع توپ موفق بود و البته تن به کرنر داد.

دقیقه ۴+۹۰: المعز علی، مهاجم تیم الدحیل با کارت زرد داور جریمه شد.

 استقلال با این نتیجه ۵ امتیازی شد و الدحیل ۸ امتیازی که با توجه به پیروزی الدحیل در بازی رفت و قانون دیدار مستقیم، صعود الدحیل به همراه الهلال عربستان ۹ امتیازی و حذف استقلال هم مثل پرسپولیس در شب تلخ فوتبال ایران قطعی شد. به این ترتیب دیدار پایانی العین امارات و استقلال ایران نیز تشریفاتی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *