ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

با حضور حیدری معاون استاندار چندین پروژه عمرانی در شهرستان خمیر به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، در پنجمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر چند پروژه عمرانی در حوزه آبرسانی ، آبخیزداری و ورزش با حضور حیدری سرپرست معاونت سیاسی وامنیتی استانداری ، نفیسی مدیر کل سیاسی امنیتی وتقسیمات کشوری ، پاکزاد مدیر کل اقتصادی وامور بین الملل، خواستار فرماندار شهرستان خمیر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با اعتباری بالغ بر ۸۳ میلیارد ریال در بخش مرکزی شهرستان خمیر به بهره برداری رسید.

*بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و بهبود آبرسانی
در پنجمین روز از دهه مبارک فجر ایستگاه پمپاژ و بهبود آبرسانی با اعتبار ۸۰۰۰ میلیون ریال در روستای چاه ماخور به بهره برداری رسید.
این پروژه بطول ۴ کیلومتر برای آبرسانی به روستای جیحون در نظر گرفته شده است.

همچنین فاز ۱ و ۲ آبرسانی به مجتمع جیحون در روستای دکل پهن بطول ۲۰ کیلومتر و با اعتبار پنج میلیارد و سیصد هزار ریال به بهره برداری رسید که با افتتاح این پروژه ده روستا در بخش مرکزی شهرستان خمیر از نعمت آب بهره مند خواهند شد.

*افتتاح زمین فوتسال چمن مصنوعی
افتتاح زمین فوتسال چمن مصنوعی از دیگر پروژه هایی بود که در روستای دشت جیحون بخش مرکزی شهرستان خمیر به بهره برداری رسید .
برای ساخت این پروژه اعتباری حدود ۳۰۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که توسط اداره ورزش و جوانان احداث و در دسترس روستائیان این منطقه قرار داده شده است.

*سازه آبخیزداری سنگ ملاتی
همچنین در ادامه افتتاح پروژه ها ،سازه آبخیزداری در روستای کهورستان افتتاح شد.
این سازه سنگ ملاتی با ارتفاع ۵ متر ،ظرفیت آبگیری ۱۴۰۰۰۰مترمکعب آب را دارا می باشد.
برای ساخت این سازه بالغ بر دو میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

افتتاح دهیاری برکه سلطان با اعتبار یک میلیارد ریال در زمینی بمساحت ۳۰۰ مترمربع و ۷۰ متر زیربنا و همچنین اجرای طرح آبیاری قطره ای در روستای کهورستان با هزینه ای حدود پنج میلیارد و صدو هفتاد میلیون ریال از دیگر پروژه هایی بود که در پنجمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *