پ. بهمن ۹ام, ۱۳۹۹

برنامه عملیاتی جهت حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار کشور عمان تدوین شود

دکتر همتی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان؛ بر لزوم تدوین برنامه عملیاتی جهت حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار کشور عمان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان خواستار تجزیه و ارائه تحلیل های آماری از میزان صادرات و واردات استان هرمزگان شد و بیان داشت: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان، جهاد کشاورزی و گمرک تحلیل های آماری دقیقی را برای تصمیم گیری های بهتر در حوزه صادرات و واردات استان ارائه دهند.

وی بر لزوم تدوین برنامه عملیاتی جهت حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار کشور عمان تاکید کرد و افزود: باید زمینه حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار ۵۰۰ میلیون دلاری کشور فراهم شود و بتوانند محصولات خود را در این بازار ارائه کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت تسهیل حمل و نقل کالا در راستای صادرات بیشتر، اظهار داشت: اداره کل راه آهن استان اقدامات لازم جهت اتصال بنگاه های بزرگ اقتصادی هرمزگان به مسیر ریلی را انجام دهد.

همتی خواستار تدوین برنامه ای جهت استفاده از فرصت حضور گردشگران ورزشی در منطقه برای رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد و تصریح کرد: استان هرمزگان با توجه به همسایگی با کشور قطر می تواند از این فرصت بهره ببرد و لازم است زیرساخت های لازم از قبیل خط مسافری دریایی و هتل های مناسب در استان ایجاد شوند تا از این طریق برای هرمزگان درآمدزایی شود.

وی گفت: با توجه به همسایگی استان هرمزگان با کشورهای حاشیه خلیج فارس، نمایندگی وزارت خارجه باید در این استان فعال تر عمل کند و نسبت به تسهیل دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه اقدام نماید.

“بابک پارسا”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس