برنامه پاکسازی همگانی سین هشتم ساحل پاک درسه نقطه از شهر بندرعباس انجام شد

همزمان برنامه سین هشتم در شهرهای ساحلی این برنامه انجام پذیرفت به گزارش صدای گامبرون  ، برنامه پاکسازی همگانی سین هشتم ،  ساحل پاک با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان ، مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان ، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ، مسئولین دفترمدیرکل اموراجتماعی استانداری هرمزگان  اعضای شورای شهر، مقامات و مسئولین […]

همزمان برنامه سین هشتم در شهرهای ساحلی این برنامه انجام پذیرفت

به گزارش صدای گامبرون  ، برنامه پاکسازی همگانی سین هشتم ،  ساحل پاک با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان ، مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان ، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ، مسئولین دفترمدیرکل اموراجتماعی استانداری هرمزگان  اعضای شورای شهر، مقامات و مسئولین دستگاهها، سارمان های مردم نهاد وفعال زیست محیطی استان و جوامع محلی و ساحل نشین بندرعباس برگزار شد .
این برنامه در سه نقطه از ساحل شهر بندرعباس( غدیر، خواجه عطا ، سورو ) و سایر شهرهای ساحلی و جرایر استان برگزار شد . هدف از این برنامه اشاعه و ترویج فرهنگ سازی زیست محیطی ، ایجاد نشاط به همراه استقبال از بهار طبیعت می باشد .
در این برنامه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جمع مدعوین ضمن خیرمقدم و تبریک نیمه شعبان ولادت حضرت امام زمان (عج)  و فرارسیدن بهار طبیعت با بیان اینکه : در بسیاری کشورها از ساحل استفاده‌مناسبی می‌شود و برای ساحل برنامه و طرح دارند و ما نیز باید اقدامات مناسبی در ساحل انجام دهیم و باید برای پاکسازی ساحل فرهنگ سازی شود، شهر بندرعباس در طول سواحل جنوبی کشور به ‌عنوان نگین خلیج‌ فارس می‌درخشد و باید بیش از پیش به این ساحل بکر توجه کرد، چون این موضوع نشان‌ دهنده‌اهمیت دادنمان به محیط زیست و محلی است که در آن زندگی می‌کنیم.
وی ادامه داد:
آلودگی ساحل بندرعباس در واقع یا از محیط های اطراف به ساحل  وارد شده  ویا از دریا به ساحل شناورها و…) آمده است . یکی از موارد بسیار مشهود استفاده از مواد پلاستیکی در طول ساحل می باشد. از زمان تولید انبوه پلاستیک در سال ۱۹۴۰، آلودگی محیط زیست دریایی به انواع پلاستیک ها به ویژه میکروپلاستیک ها به یک مشکل رو به رشد تبدیل شده است.
میکروپلاستیک ها به طور مستقیم، از طریق جریان  فاضلاب و یا شیرابه محل دفن زباله ها به رودخانه ها و سپس دریا منتقل می شوند. میکرو پلاستیک ها در سراسر ستون آب دیده می شوند و به خاطر اندازه کوچک شان به طور زیستی در دسترس ارگانیسم ها قرار می گیرند. انتقال مواد شیمیایی از میکروپلاستیک ها به موجودات زنده از طریق خوردن، یک نگرانی قابل ملاحظه است.
ساحل بندرعباس جاذبه طبیعی و منحصر به فرد شهر بندرعباس است که همه اقشار جامعه وظیفه حفاظت و حراست از آن را دارند. مردم شهر بندرعباس به ساحل این شهر حساسیت بسیار زیادی دارند و فعالان زیست محیطی این شهرستان نیز همواره در تلاش برای حفاظت از این نعمت گرانبهای خدادادی هستند.
وی در پایان از فعالین برنامه سین هشتم، تقدیر و تشکر کرد و افزود:  پاکیزگی ساحل شهر بندرعباس رابطه تنگاتنگی با ماندگاری گردشگران در این شهر دارد که باید در حراست از آن همگان کوشا باشند/