برگزاری نشست کتاب خوان ویژه مدیران فرهنگی هرمزگان

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ، نشست کتاب خوان ویژه مدیران فرهنگی هرمزگان در بستر فضای مجازی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، طی این نشست انوشیروان پیشدار رئیس حوزه هنری استان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ، به معرفی کتاب « نوش خندهای تمثیل » […]

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ، نشست کتاب خوان ویژه مدیران فرهنگی هرمزگان در بستر فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، طی این نشست انوشیروان پیشدار رئیس حوزه هنری استان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ، به معرفی کتاب « نوش خندهای تمثیل » پرداخت و بیان کرد: این کتاب حاصل زحمات جمعی از هنرمندان تجسمی هرمزگان است و اولین کتابی است که درزمینه تصویرگری ضرب المثل های بومی استان چاپ شده است.
پیش دار در ادامه بیان داشت : یکی از رسالت های حوزه هنری، زنده نگه داشتن فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و حفظ و پاسداشت فرهنگ بومی استان است و از طریق تألیف این کتاب سعی شده است ارتباط بین نسل قدیم و نسل جدید حفظ شود و فرهنگ اصیل هرمزگانی زنده نگه داشته و به کودکان و نوجوانان انتقال داده شود.
وی در پایان افزود: با وجود مشکلاتی که در زمینه امکانات و فضای فرهنگی مطلوب با آن دست به گریبان هستیم اما همواره تلاش کرده ایم تا هنرمندان حوزه هنری استان هرمزگان در زمینه تولید آثار هنری فاخر و نمایش جلوه های فرهنگی استان پیشگام باشند.
گفتنی است نشست کتاب خوان ، ویژه مدیران فرهنگی استان هرمزگان به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۹ با حضور جمعی از مدیران فرهنگی استان در بستر فضای مجازی برگزار گردید .