د. خرداد ۲۴ام, ۱۴۰۰

برگزاری نمایشگاه کشوری صنایع دستی در آذرماه به میزبانی هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری هرمزگان: برگزاری نمایشگاه کشوری صنایع دستی در آذرماه به میزبانی هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ؛

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، دکتر رضا برومند اظهارداشت: با توجه به ظرفیت های صنایع دستی و میراث فرهنگی در هرمزگان با رایزنی های انجام شده در نظر داریم که در آذرماه نمایشگاه کشوری صنایع دستی را با محوریت هرمزگان برگزار نماییم.

وی افزود: استاندار هرمزگان در زمینه گردشگری دغدغه مند بوده و بسیار پیگیر حوزه گردشگری هرمزگان می باشد و ازاین نظر از سازمان میراث فرهنگی هم جلوتر است که باید تلاش کنیم همراه ایشان دغدغه ها را رفع وزمینه فعالیت را برای علاقمندان وسرمایه گذاران فراهم نماییم.

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری هرمزگان با اشاره به برنامه های پیش رو تاکید کرد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی کشور در آذرماه، نشست تخصصی فعالین صنایع دستی و گردشگری با معاونین استاندار و میراث فرهنگی، نشست با سرمایه گذاران بخش خصوصی و برپایی همایش فرصت های سرمایه گذاری دراسفندماه و نمایشگاه میراث فرهنگی و صنایع دستی وفرصت های گردشگری در عید نوروز در دستور کار است که امیدواریم با تمام ظرفیت های موجود بتوانیم این کارهارا به سرانجام برسانیم.

برومند گفت: برگزاری شبهای فرهنگی شهرستان های هرمزگان یکی از اولویت هاست که شهرستان بستک دراین زمینه اعلام آمادگی نموده تا در نمایشگاه آذرماه بتوانیم این برنامه فرهنگی را برگزار نماییم.

وی تاکید کرد: مستندسازی از آثار تاریخی ومیراث فرهنگی در سراسر استان را آغاز کرده ایم و امیدواریم بتوانیم برای تمامی صنایع دستی و اثار تاریخی استان هرمزگان شناسنامه صادر کنیم.

برومند در پایان تاکید کرد: برای ساماندهی حوزه میراث فرهنگی که به نوعی میراث نیاکان ماست از تمامی علاقمندان وفرهنگ دوستان درخواست داریم مارا در شناسایی و حفظ واحیا آثار تاریخی و فرهنگ وتاریخ این دیاریاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *