ش. مرداد ۹ام, ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه‌های مادر وفرزند تعامل بین آن‌ها را بیشتر می‌کند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، فاطمه تقی زاده مربی مسوول کانون شماره ۴ بندرعباس اظهار داشت :ویژه برنامه کارگاه مادر وفرزند مبنا بر تعامل بیشتر با خانواده‌ها هر ماه ۲ بار با عنوان کارگاه دست‌ورزی « نقش برجسته، عروسک‌سازی و ساخت گردنبندهای و…» در حال برگزاری است.

تقی زاده، اظهار داشت : در این کارگاه دختران به کمک مادرانشان و با راهنمایی مربی‌های کانون کاردستی می‌سازند و کودکان تجربه‌های متفاوتی را با حضور مادرانشان پیدا می‌کنند.

تقی زاده بیان داشت : از زمانی که طرح مادر و دختر، مادرو پسر در حال اجرا است. استقبال بی‌نظیری صورت گرفته است و در آینده طرح پدروپسررا برای ساخت ماکت هواپیما به وسیله فوم در نظر داریم  زیرا حضور و ارتباط با کانون، موجب شناخت بیشتر خانواده‌ها از استعداد فرزندانشان می‌شود.

مربی مسوول کانون شماره ۴ بندرعباس گفت: در پایان این کارگاه مربیان با معرفی کتاب به شرکت‌کننده‌ها از آن‌ها می‌خواهیم در قالب گروه‌های چند نفره نمایش خلاق اجرا کنند.

بیتا بهزادی عضوکانون و یکی از هنر آموزان کارگاه گفت : نقش این کار گاه‌ها باعث ارتباط خوب بین مادر و دختر شده است و به نظر بنده خیلی خوب است و دوستان، آشنایان و همکلاسی‌های خود  را برای آمدن به این کارگاه‌ها تشویق می کنیم.

وی افزود : ارتباط گرفتن مادر با فرزند و همچنین فضای لذت‌بخش و صمیمی همراه با آرامش و جذابیت که در مکان‌های دیگر به ندرت پیدا می شود،  از امتیازهای کانون پرورشی و فکری کودکان است.

بیتا بهزادی گفت : مزیت دیگر این کارگاه آشنایی کودکان با خلاقیت بواسطه آشنایی با کتاب‌های مختلف است که فضای فکری و درک کودکان را افزایش می دهد.

صحرانشین یکی دیگر از هنرآموزان عضو کانون گفت : در این کارگاه‌ها با کمترین هزینه، بهترین آموزش‌ها را به کودکان عرضه می‌کنند و مادر و دختر در فضای صمیمی کنار هم قرار می‌گیرند.

مادر رونیا یکی از اولیااعضای کارگاه مادر و دختر، گفت : مدت یکسال است که دختر من با کانون پرورشیو فکری آشنا شده است و در این مدت توانسته است در کارگاه نوشتن خلاق شرکت  کند و در همین مدت موفق به کسب رتبه‌های مختلف ادبی شده است.

وی با اشاره به تغییر فضای کاری والدین و کمتر بودن با فرزندان در خانه افزود : این کارگاه‌ها احساس مادر و فرزندی را بیشتر کرده و همچنین احساس عاطفی خوبی را بین آن‌ها بوجود می آورد.

مادر رونیا گفت : در این مدت آشنایی با کانون، دختر من درکش به مسایل جاری در خانه بهتر شده و قدر و ارزش وسایل را خوب می داند و برخورد مناسب مربیان با دختر من باعث شده است که ارتباط راحت‌تری با همسن‌های خود داشته باشد.

رونیا گفت : وجود این کارگاه‌ها باعث شده است احساس صمیمیت بیشتری با مادرم داشته باشم قبلا احساس می‌کردم مادرم احساس من را درک نمی‌کند ولی حضور من و مادرم دراین کارگاه‌ها باعث شده حس مشترکی بین خودم  و مادرم پیدا کنم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *