س. خرداد ۹ام, ۱۴۰۲

برگزاری کارگاه آموزش فنون مصاحبه در حوزه هنری هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

به همت دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری ، کارگاه آموزش فنون مصاحبه تاریخ شفاهی با حضور رییس حوزه هنری هرمزگان و جمعی از نویسندگان دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار شد. 

 در این نشست انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری استان اظهار داشت : آشنایی با کلیات تاریخ شفاهی، جانمایی، شیوه‌های تحقیق، موضوع‌یابی و ارزیابی سوژه در راستای استعدادیابی و تربیت و جذب و محققان و پژوهش‌گران جهت گردآوری تاریخ شفاهی در حوزه دفاع مقدس استان هرمزگان  از اهداف برگزاری این کارگاه است.

وی افزود : کارگاه‌های آموزشی توجیهی تاریخ شفاهی در راستای فراخوان دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری هرمزگان با هدف تربیت، آموزش و جذب پژوهشگران بومی در استان برگزار می شود .

در ادامه اعظم پشت مشهدی مسئول دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری هرمزگان با بیان این نکته که مصاحبه‌گر در طول مصاحبه باید هوشیار بوده و دقت کافی را در هدایت مصاحبه داشته باشد اظهار داشت : در حین مصاحبه ممکن است راوی به طور ناخواسته روند مصاحبه را به حاشیه و گفتگوی غیرضروری بکشاند و اقدام هوشیارانه مصاحبه‌گر حرفه‌ای، بازگرداندن راوی به اصل مصاحبه و روایت است. آنچه در یک مصاحبه حائز اهمیت می‌باشد جزییات زندگی راوی و اتفاق‌هایی‌ست که با آن زیسته‌ است.

در ادامه این کارگاه ، اعظم پشت مشهدی ضمن انجام مصاحبه شفاهی با عباس کمانداری یکی از رزمندگان و جانبازان شیمیایی هرمزگان به روش‌ها و شیوه‌های مصاحبه حرفه‌ای پرداخت.

 گفتنی است؛ کارگاه آموزش فنون مصاحبه روزهای سه‌شنبه هر هفته توسط دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری و در جهت تربیت مصاحبه‌گران حرفه‌ای در حوزه هنری هرمزگان برگزار می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *