پ. اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۰

بسکتبال ایران و حالا صعود رسمی به جام جهانی

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ورزش سه ، در حالی که چند ماه قبل و بعد از شکست دادن فیلیپین در مانیل تصور بر این بود که صعود بسکتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۹ قطعی شده، باخت غیرمنتظره در تهران مقابل ژاپن در اولین بازی از پنجره ششم انتخابی جام جهانی کار به روز آخر کشید.


آسمان خراش های ایرانی امروز از ساعت ۱۸ و با حضور چند هزار تماشاگر زن و مرد در سالن آزادی از استرالیایی میزبانی کردند که صدرنشینی و صعودش را از پنجره قبلی قطعی کرده بود و خیلی از بازیکنان اصلی خود را به تهران نیاورده بودند. 


شاگردان مهران شاهین طبع حتی در صورت شکست در این مسابقه هم شانس زیادی برای صعود به جام جهانی داشتند، اما با انگیزه برتری مقابل کانگوروها پای به زمین گذاشتند تا بدون اماواگر راهی جام جهانی شوند. 


برخلاف دیدار با ژاپن، بازی امروز برای ایران خوب آغاز شد و بازیکنان با دفاع منطقی خیلی اجازه گلزنی به بلندقامتان استرالیایی را نمی دادند. کوارتر اول با حساب ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران به پایان رسید و شاگردان شاهین طبع با اعتماد به نفس بیشتری پای به کوارتر دوم گذاشتند.


در این کوارتر هم نمایش خوب ملی پوشان ایران ادامه پیدا کرد و نیمه نخست با حساب ۴۲ بر ۳۰ با درخشش محمد جمشیدی، بهنام یخچالی و میثم میرزایی به سود ایران به پایان رسید.


در کوارتر سوم و چهارم هم با اینکه شاهین طبع تغییراتی در ترکیب تیمش داشت، بازهم برتری ایران ادامه پیدا کرد و زردپوشان استرالیایی هر چقدر تلاش کردند، نتوانستند به بازی برگردند.


در پایان نتیجه ای که روی اسکوبورد سالن آزادی نقش بسته بود، برتری ۸۵ بر ۷۴ ایران را نشان می داد تا بدین ترتیب با یک پیروزی شیرین جشن صعود به جام جهانی در تهران برپا شود. 


با اینکه حتی در صورت شکست هم ایران با توجه به پیروزی ژاپن برابر قطر به جام جهانی صعود پیدا می کرد، اما ملی پوشان بسکتبال با پیروزی امروز اجازه ندادند کار به اماواگر کشیده شود. 


ایران به عنوان تیم سوم گروه خود بعد از استرالیا و ژاپن به جام جهانی ۲۰۱۹ چین رسید تا شهریورماه سال ۹۸ با قدرت های برتر جهان روبه رو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *