ی. آذر ۹ام, ۱۳۹۹

بندرعباس به شبکه جهانی شهرهای خلاق پیوست

شهردار بندرعباس از پیوستن این شهر به شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عباس امینی زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل‌های کم‌نظیر شهر بندرعباس از مدت‌ها قبل به دنبال پیوستن به این شبکه جهانی بودیم که اکنون شاهد تحقق آن هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش ویژه شهرداری در راستای دستیابی به این هدف، افزود: بندرعباس از زمان اعلام فراخوان به عنوان یکی از ۲۲ شهر ایران متقاضی پیوستن به این شبکه مهم جهانی بود و با تلاش صورت گرفته در راستای معرفی صحیح، نظر کارشناسان و هیئت تصمیم‌گیرنده یونسکو جلب شد.

شهردار بندرعباس از ایجاد یک مدیریت ویژه جهت پیگیری این مسئله، کمک به راه‌اندازی و رونق‌بخشی مشاغل خرد مرتبط با حوزه مورد نظر و تهیه و ارسال مستندات لازم به عنوان بخشی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه یاد کرد.

شهردار بندرعباس ادامه داد: اکنون بندرعباس در زمینه هنرهای بومی و محلی(فولکلور)، به جمع شهرهای خلاق جهان پیوسته و باید برای تداوم این عضویت، بر اساس برنامه منظم و کارشناسی تدوین شده حرکت کنیم.

این مقام مسئول با قدردانی از همرانی اساتید و مجموعه‌های علمی و دانشگاهی، کارشناسان برجسته حوزه‌های مختلف هنری استان و همچنین بخش‌های مختلف شهرداری در تحقق این هدف، تاکید کرد: معرفی ظرفیت هنرهای بومی و محلی بندرعباس در سطح کشور و دنیا به منظور جذب گردشگر خارجی، یکی از مهمترین هدف‌های پیوستن به شبکه جهانی شهرهای خلاق است.

امینی‌زاده تسهیل‌گری در رونق‌بخشی هرچه بیشتر کسب و کارهای مرتبط با فرهنگ و هنر، صنایع دستی، پوشش و موسیقی را از دیگر اهداف مهم این حرکت جهانی دانست.

“بابک پارسا”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس