س. اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۹

بندر شهید رجایی توانمندی هایی بسیار زیاد و تجهیزاتی مدرن دارد

1 دقیقه خوانده شده

یک هیأت دیپلماتیک از جمهوری قزاقستان به سرپرستی سفیر این کشور در تهران از بخش های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “آسقات اوراز بای” سفیر کشور جمهوری قزاقستان در تهران با همراهی “دولتعلی نیسان” رییس کنسولگری این کشور در بندرعباس و “نورژان آبدولایف” مستشار این سفارتخانه در حاشیه سومین همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری استان هرمزگان، به بندرشهید رجایی سفر کرده و از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله های ۴۰ گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کردند.

اعضای این هیأت دیپلماتیک در نشستی صمیمانه با “اله مراد عفیفی پور” مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به بحث و تبادل نظر پرداختند و به منظور یافتن نقاط همکاری از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر آشنا شدند.

در ابتدای این نشست صمیمانه، مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان به تشریح سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه تعامل با سرمایه گذاران و تجار خارجی پرداخت و آخرین وضعیت عملیاتی و تجهیزاتی بزرگترین بندر کانتینری کشور را برای هیات دیپلماتیک قزاق تشریح کرد.

سفیر کشور جمهوری قزاقستان نیز در این نشست اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که به عنوان یک مقام دیپلماتیک از نزدیک و به صورت بازدید میدانی با ظرفیت ها و توانمندی های بزرگترین و پیشرفته ترین بندر بازرگانی و کانتینری جمهوری اسلامی ایران آشنا شدم.

آسقات اوراز بای، خاطرنشان کرد: هدف ما از این بازدید میدانی و مذاکره با مدیرکل مهم ترین بندر ایران، یافتن سازوکارهایی برای افزایش حجم تجاری بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان است که تلاش خواهیم کرد مراودات تجار و فعالان اقتصادی قزاق، از کریدور دریایی بندرعباس افزایش یابد.

وی با اشاره به مثبت بودن دیدگاهش نسبت به این بندر به عنوان یک مقام تصمیم ساز دیپلماتیک، تصریح کرد: بندر شهید رجایی به دلیل قرارگیری در کریدور بین المللی شمال-جنوب  هم به لحاظ ظرفیت ها و توانمندی های عملیاتی، دارای جایگاه بسیار مناسبی است و هم برای پشتیبانی از تخلیه و بارگیری کالا تجهیزات و امکاناتی پیشرفته و مدرن دارد.

سفیر جمهوری قزاقستان ابراز امیدواری کرد، با همکاری متقابل این سفارتخانه و اداره کل بنادر و دریانوردی در آینده شاهد افزایش حجم صادرات، واردات و ترانزیت کالا بین کشورهای آسیانه میانه به ویژه قزاقستان با جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی خواهیم بود.

شایان ذکر است، اراضی پشتیبانی، ترمینال های ۱ و ۲ کانتینری، ترمینال های جنرال کارگو (کالاهای متفرقه و عمومی)، انبارهای نگهداری غلات و روغن خوراکی، شبکه ریلی و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بود که مورد بازدید هیات دیپلماتیک قزاقستان قرار گرفت.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس