د. خرداد ۸ام, ۱۴۰۲

بنزین ستاره خلیج فارس آلایندگی‌ها را در کلان شهرها کاهش داد

1 دقیقه خوانده شده

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در برنامه‌ها و عملکرد وزارت نفت متبلور است گفت: با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس میزان آلاینده ها در هوای شهرهای بزرگ کشور به حداقل رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، «اسحاق جهانگیری» روز دوشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به گزارش وزیر نفت در خصوص پیشرفت ها و دستاوردهای کشور در بخش نفت و گاز در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: اقدامات انجام شده در این حوزه کاملا منطبق با سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده است و باید با جدیت تداوم یابد.
وی به بازدید خود از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۱۳۹۲ اشاره کرد و گفت: هر مدیری که دستی در اجرای طرح های صنعتی داشت در آن مقطع اگر از این پالایشگاه بازدید می کرد، متوجه می شد که پیشبرد این طرح به‌ویژه با توجه به مسایل مربوط به منابع مالی آن غیر ممکن است.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: با این حال با اصلاح مدیریت طرح و روش‌های اتخاذ شده برای تامین منابع مالی،‌ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره برداری رسید و امروز شاهد رکوردهای کم‌نظیر در تولید بنزین هستیم.
جهانگیری تاکید کرد: این بنزین مطابق با استاندارد یورو و بالاترین کیفیت ممکن است به طوری که امروز میزان آلاینده‌ها در هوای شهرهای بزرگ کشور به حداقل رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *