تاکید استاندار بر پیگیری مسائل و مشکلات کانون ناشنوایان استان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استاندار بر پیگیری مشکلات کانون ناشنوایان استان تاکید کرد و دستور برگزاری جلسه ای با همین رویکرد را داد. دکتر عباس میرزاد در جلسه پیگیری و بررسی مسائل کانون ناشنوایان […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان

WhatsApp Ima۱ge 2019 09 14 at 19.28.47

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استاندار بر پیگیری مشکلات کانون ناشنوایان استان تاکید کرد و دستور برگزاری جلسه ای با همین رویکرد را داد.

دکتر عباس میرزاد در جلسه پیگیری و بررسی مسائل کانون ناشنوایان استان، افزود: این جلسه با دستور استاندار و به منظور پیگیری مسائل و مشکلات کانون ناشنوایان استان تشکیل شده که بتوان مشکلات این قشر از جامعه را رفع کرد.

وی با تاکید بر ضرورت بررسی مشکلات و نیازهای مشترک ناشنوایان، بیان کرد: باید زمینه اجرای برنامه های فرهنگی، ورزشی را برای این قشر فراهم و دوره های آموزشی مورد نیاز برای حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برگزار کرد.

میرزاد بر ایجاد فضای مستقل برای فعالیت های مختلف ناشنوایان تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی باید اقدامات لازم در خصوص فراهم سازی فضای مورد نیاز این قشر از جامعه را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: خدمت به جامعه هدف بهزیستی به ویژه ناشنوایان، کاری خدایی و دارای ارزش معنوی است و مدیران هم وظیفه دارند برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: ناشنوایان در میان سایر بیماران خاص از وضعیت خاصی برخوردار هستند، به این معنا که نه توانایی سخن گفتن دارند و نه می توانند بشنوند بنابراین توجه به آنها بسیار مهم و همکاری همه را طلب می کند.

میرزاد بیان کرد: دستگاه های مختلف و بخش دولتی برای ارتقای ورزش ناشنوایان در استان کارهای خوبی انجام داده اند ولی به هیچ وجه کافی نیست و باید همکاری ها و حمایت ها افزایش یابد.

وی به شناسایی توانایی های ناشنوایان تاکید کرد و گفت: شناسایی توانایی های آنان به جامعه، افزایش اطلاعات و آگاهی والدین درباره اهمیت طرح غربالگری، پیگیری مشکلات کودکان ناشنوا و استفاده از برنامه های توان بخشی از وظایف دستگاه های متولی است که باید مورد توجه قرار گیرد.