س. خرداد ۹ام, ۱۴۰۲

تاکید استاندار بر پیگیری مسائل و مشکلات کانون ناشنوایان استان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استاندار بر پیگیری مشکلات کانون ناشنوایان استان تاکید کرد و دستور برگزاری جلسه ای با همین رویکرد را داد.

دکتر عباس میرزاد در جلسه پیگیری و بررسی مسائل کانون ناشنوایان استان، افزود: این جلسه با دستور استاندار و به منظور پیگیری مسائل و مشکلات کانون ناشنوایان استان تشکیل شده که بتوان مشکلات این قشر از جامعه را رفع کرد.

وی با تاکید بر ضرورت بررسی مشکلات و نیازهای مشترک ناشنوایان، بیان کرد: باید زمینه اجرای برنامه های فرهنگی، ورزشی را برای این قشر فراهم و دوره های آموزشی مورد نیاز برای حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برگزار کرد.

میرزاد بر ایجاد فضای مستقل برای فعالیت های مختلف ناشنوایان تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی باید اقدامات لازم در خصوص فراهم سازی فضای مورد نیاز این قشر از جامعه را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: خدمت به جامعه هدف بهزیستی به ویژه ناشنوایان، کاری خدایی و دارای ارزش معنوی است و مدیران هم وظیفه دارند برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: ناشنوایان در میان سایر بیماران خاص از وضعیت خاصی برخوردار هستند، به این معنا که نه توانایی سخن گفتن دارند و نه می توانند بشنوند بنابراین توجه به آنها بسیار مهم و همکاری همه را طلب می کند.

میرزاد بیان کرد: دستگاه های مختلف و بخش دولتی برای ارتقای ورزش ناشنوایان در استان کارهای خوبی انجام داده اند ولی به هیچ وجه کافی نیست و باید همکاری ها و حمایت ها افزایش یابد.

وی به شناسایی توانایی های ناشنوایان تاکید کرد و گفت: شناسایی توانایی های آنان به جامعه، افزایش اطلاعات و آگاهی والدین درباره اهمیت طرح غربالگری، پیگیری مشکلات کودکان ناشنوا و استفاده از برنامه های توان بخشی از وظایف دستگاه های متولی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *