د. مرداد ۱۷ام, ۱۴۰۱

تحولات حمل و نقل درون‌شهری بندرعباس؛ بزودی

1 دقیقه خوانده شده

شهردار بندرعباس از اجرای طرح‌های تحول آفرین در حوزه حمل و نقل درون‌شهری این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت ۲۶ آذرماه روز حمل و نقل، اظهار کرد: امروزه یکی از مسایل بسیار مهم شهرهای بزرگ، حمل و نقل و ترافیک شهری است.

وی با اشاره به توسعه روز افزون مراکز استان‌ها در داخل کشور، افزود: این مسئله در بندرعباس به عنوان یک شهر بندری قابل توجه که از رشد جمعیتی قابل توجهی برخوردار است، اهمیت بیشتری دارد.

شهردار بندرعباس با اشاره به توسعه معابر، بهسازی معابر اصلی و فرعی شهر و تغییرات مثبت در این زمینه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کمبود و نارسایی در سیستم حمل و نقل زمینی بخصوص حمل و نقل شهری به عنوان یکی از موانع رشد و توسعه هر شهر به شمار می‌رود، به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در این زمینه هستیم.

امینی‌زاده همچنین با بیان اینکه برخی از این اقدامات انجام شده و بخشی از آنها نیز در حال انجام است، خاطرنشان کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اصلی‌ترین برنامه‌ کنونی شهرداری بندرعباس در زمینه حمل و نقل درون‌شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال‌های جنگ تحمیلی، با اوج گرفتن بحران گزارشاتی در زمینه وجود کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور در بنادر جنوبی و محدودیت شدید در زمینه حمل و نقل و انتقال آنها به شهرها و مناطق جنگی، از سوی مقامات وزارت راه و ترابری و وزارت بازرگانی، به حضرت امام(ره) ارائه شد و رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیز در سخنرانی خود در روز ۲۶ آذرماه ۱۳۶۲ ضمن اطمینان دادن به مردم در زمینه وجود مایحتاج عمومی به مقدار مورد نیاز در بنادر جنوب، کامیونداران کشور را به مشارکت در تخلیه هرچه سریعتر بنادر فراخواندند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *