ش. آذر ۱۵ام, ۱۳۹۹

تخریب زیستگاه گراز در شهرستان میناب

بارندگی چند روز اخیر باعث شده  تا دریچه های رسوب گیر سد استقلال به مدت کمی باز شود ، که این  امر باعث شد تا زیستگاه گراز تخریب شود

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون ،صمصامپور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میناب با بیان اینکهبارندگی های اخیر موجب شد  چندین دریچه سد استقلال میناب برای مدت کمی بخاطر رسوب گیری باز شود . که این امر باعث شده زیستگاه این حیواناب به لحاظ شرایط مناسب زیستی در نیزارهای که در بستر وحاشیه ۵۰۰ متری پایین دست تاج سد میناب  می باشد، تخریب  شود  و در نتیجه جمعیت گراز  وحشی ناچارا در مسیر رودخانه وبعضا به همراه  وبا جریان رودخانه شناور به حاشیه رودخانه که از وسط شهر میناب میگذرد رسیده وبه داخل شهر ومنطقه مسکونی  سرگردان باشند.
وی ادامه داد : در این خصوص   یکی از شهروندان در مسیرحرکت گراز قرار می گیرد که متاسفانه مصدوم می شود که بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان  جهت مداوا انتقال داده می شود.  در حال حاضر،  حال فرد مذکور  مساعد می باشد.

 بنا به این گزارش طبق هماهنگی های انجام شده رییس اداره محیط زیست شهر ستان میناب با فرماندارآن شهرستان  جهت  ایجاد محیطی آرام در مسیر حیوان ، حیوان مذکور بطرف یکی از باغ های متصل به اراضی شهر هدایت شده است .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس