چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

تصویب طرح هادی شهرکوهستک

1 دقیقه خوانده شده

آرش رضایی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان کلیات طرح هادی شهر کوهستک تصویب شد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان ،آرش رضایی درخصوص طرح هادی شهر کوهستک گفت: شهر کوهستک از شهرهای زیر ۲۵ هزار نفری استان واقع در شهرستان سیریک است.

وی در ادامه افزود: جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ به عنوان سال پایه برابر ۳۰۶۶ نفر بوده که با احتساب نرخ رشد پیشنهادی ۳.۰۴ ، جمعیت پیشنهادی برای افق سال ۱۴۰۵ برابر ۷۰۰۴ نفر درنظر گرفته شده است. همچنین مساحت محدوده شهر ۳۲۷ هکتار پیش بینی شده و مساحت ۱۴۴۰ هکتار معادل ۴/۴ برابر محدوده به عنوان حریم شهر درنظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان ادامه داد: به دلیل همجواری این شهر با سواحل دریای عمان و حوزه مکران و با توجه به اهمیت بالای شهر، تهیه طرح هادی شهری برای کوهستک توسط دفتر فنی استانداری به مشاور ذیصلاح ارجاع شده و پس از جلسات متعدد کمیته کارشناسی و تائید طرح در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی در شورای برنامه ریزی استان مطرح و به تصویب رسید و جهت اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ می شود.

رضایی افزود: برنامه ریزی های طرح هادی شهرکوهستک بر اساس طرح های فرادست و تکیه بر مطالعات طرح ویژه مکران و ICZM و تاکید بر نقش و عملکرد گردشگری در منطقه مطرح بوده که قطعا تصویب این طرح در آینده میتواند در اجرای برنامه های توسعه و رشد و بالندگی این شهر و سکونتگاههای اطراف نقش مهمی ایفا نماید.

رضایی اظهار امیدواری کرد: این طرح ها که به عنوان مکانیزم ایجاد تعادل در توسعه شهری و در جهت ایجاد نظم و انضباط فضایی و کالبدی تهیه می گردد، پایه و اساس اجرای کلیه پرو‌ژه های عمرانی و برنامه های توسعه فیزیکی در کلیه ابعاد سکونت، فعالیت در حیطه محدوده و حریم شهری خواهد بود.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *