د. خرداد ۸ام, ۱۴۰۲

تعاونی های برتر هرمزگان معرفی شدند

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

در چهاردهیمن دوره معرفی تعاونی های برتر استان هرمزگان که با حضور شیخ زاده معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون، میرزاد معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیران دستگاههای اجرایی، مدیران عامل شرکتها و کارخانجات و تعاونگران استان، برگزار شد، از تعاونی های برتر هرمزگان تقدیر شد.
در چهاردهیمن دوره معرفی تعاونی های برتر هرمزگان از ۱۱ تعاونی برتر در گرایش های کشاورزی، صنعت، تامین نیاز تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، خدمات، حمل و نقل، اعتبار، زنان، دهیاری و صنایع دستی تجلیل شد.
در این مراسم همچنین ۷ تعاونی شایسته تقدیر نیز تجلیل شدند.
معرفی تعاونی های برتر همه ساله با هدف شناسایی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم شدن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ تعاون، معرفی توانمندی های بخش تعاون، ارج نهادن به زحمات تلاشگران این بخش و ارتقاء جایگاه و اهمیت تعاون و مشارکت در جامعه، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضاء خانواده بزرگ تعاون کشور وتشویق و ترغیب فعالیت های تولیدی و توزیعی در مناطق مختلف بصورت کار جمعی، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی با هدف ارتقاء وضعیت خود و ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی وبومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمیبرگزار می شود.

اسامی تعاونی های برتردر بخش های مختلف:

بخش کشاورزی: آقای خالد نژاد باسعیدو، شرکت تعاونی مروارید شکیل قشم ( تعاونی برتر ملی در سال۱۳۹۸)
صنعتی: آقای احمدنور حاجی نیا، شرکت تعاونی زرین بال بستک
تامین نیاز تولیدکنندگان: آقای عبدا.. نژاد باسعیدو شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو (تعاونی برتر ملی در سال۱۳۹۸)
خدماتی: آقای یونس احمدزاده شرکت تعاونی ها خدمات بهداشتی و درمانی امداد شفا پارسیان
حمل و نقل: آقای رضا رضایی شرکت تعاونی کشتیرانی خیبر خلیج فارس
تامین نیاز مصرف کنندگان: آقای غلامرضا حاتمی، شرکت تعاونی مصرف کارکنان اداره بنادر و دریانوردی و آقای یاسر میری شرکت تعاونی مصرف کارکنان گمرک بندرعباس
اعتبار: آقای نوید قنواتی شرکت تعاونی اعتبار اداره کل زندانهای استان هرمزگان
زنان: خانم فائقه عسکری شرکت تعاونی صنایع دستی گلابتون
دهیاری: آقای نیما خوش اخلاق شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی بستک
صنایع دستی: خانم فرخنده بادروج شرکت تعاونی نقش و نگار الماس هرمز

اسامی تعاونی های شایسته تقدیر:

آقای عبدا.. زاهدی، شرکت تعاونی مصرف کارگران شبکه بهداری میناب
خانم لیلا روگاه، شرکت تعاونی باغ هنر بهده
خانم میترا قاسمی راد، شرکت تعاونی دریا رشمون هرمزگان
آقای پرویز ضیایی، شرکت تعاونی تاک سبز طبیعت رودان
آقای حسین دوراندیش، شرکت تعاونی بهره برداران صنعت هرمزگان
آقای عبدالمحمد حزنی، شرکت تعاونی نیک داران کیمیا هرمزگان
خانم مرضیه مرادی، شرکت تعاونی مسکن مهر محله چهارراه فلسطین تا شیلات

در این مراسم، همچنین از تعاونی سبز : آقای محمد وطن خواه شرکت تعاونی خدمات صیادی وحدت بندربستانه، سفیر تعاون: آقای عبدالرضا حیدری سراجی شرکت تعاونی مسکن اسکان مهر محله درخت سبز، تدام برتری: آقای عبدا… نژاد باسعیدو شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو نیز تقدیر شد.

معاون استاندار هرمزگان در آیین معرفی تعاونی های برتر: تعاونی ها در حوزه های گردشگری مشارکت بیشتری داشته باشند

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت:
تعاونی ها به عنوان مردمی ترین بخش اقتصاد در حوزه گردشگری مشارکت و فعالیت بیشتری داشته باشند.
میرزاد در آیین معرفی تعاونی های برتر استان با اشاره به اینکه هرمزگان دارای ظرفیتهای متعدد و متنوعی از جمله سواحل است، افزود: تعاونی ها باید از این پتانسیل در جهت توسعه و گسترش استفاده کنند.
وی بیان داشت: کشور ما در گذشته وابسته به فروش نفت بود و عملاً کشاورزی و صنعت آن تحت تأثیر این موضوع قرار داشت و پس از تغییر سیاست دولت بر کاهش وابستگی به اقتصاد تک‌محصولی، افزایش فعالیت تعاونی‌ها را در پیش داشتیم.
وی اظهارداشت : امروز در خصوص تعداد تعاونی‌ها مشکلی نداریم اما تعداد تعاونی‌های فعال کم است و باید ازتعاونی های برتر داخل و خارج از کشور برای موفقیت الگوبرداری کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: کشورهایی که در حوزه تعاونی‌ها پیشرفت کردند، تعداد تعاونی کمتری داشته و جزیره‌ای عمل نکردند بلکه به صورت زنجیره‌ای فعالیت کرده‌اند و معنی تعاونی واقعی همان است و ما نیز باید تلاش کنیم تعداد تعاونی‌ها را کم و آن‌ها را به هم متصل کنیم.
به گفته ی میرزاد، متأسفانه بسیاری تعاونی‌ها درگیر مسئله سرمایه هستند و از بانک توسعه تعاون می‌خواهیم تسهیلات بیشتری را در اختیار بخش تعاون قرار دهند.
وی تصریح کرد: ما در تحریم قرارگرفته‌ایم و این مسئله فرصت خوبی برای درآمدزایی در عرصه تولید داخلی است و امیدواریم بیشتر به آن پرداخته شود.

تاکید مدیرکل تعاون و کار هرمزگان بر استفاده از ظرفیت بخش تعاونی برای ایجاد اشتغال جوانان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر
استفاده از ظرفیت‌های بخش تعاونی استان برای ایجاد اشتغال بویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکید کرد.
هادی ابراهیمی در آئین چهاردهمین دوره معرفی تعاونی های برتر استان گفت: از همه جوانان استان دعوت می‌کنم از فرصت مناسبی که به‌واسطه مدیریت استاندار هرمزگان ایجاد شده از ظرفیت بخش تعاون برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.
وی مجموع تعاونی های فعال استان را ۲۸۶۶ تعاونی ذکر و اضافه کرد: تعاونی های استان ۳ درصد کل تعاونی های کشور را تشکیل می دهند
و تعاونی های فعال هرمزگان دو درصد بیشتر از میانگین کشوری هستند.
وی بیان داشت: تعاونی‌های استان بیشتر در زمینه کشاورزی، خدمات و صنعت فعالیت دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه گفت: معرفی تعاونی های برتر همه ساله با هدف شناسایی الگوهای برتر بخش تعاون و بمنظور فراهم شدن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی برگزار می شود و در فراخوان ثبت نام در این جشنواره ۵۵۵ شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف شرکت کردند که ۱۱ تعاونی بعنوان برتر استانی انتخاب شدند.
ابراهیمی اضافه کرد: از میان ۲۱ هزار تعاونی ثبت‌نام‌شده در جشنواره تعاونی‌های ملی، استان هرمزگان جز معدود استان‌هایی بود که حائز دو عنوان برتر ملی شد.

معاون بانک توسعه تعاون کشور:

تعاونی های برتر ملی و استانی تسهیلات ۱۴ درصدی دریافت می کنند
معاون بانک توسعه تعاون کشور گفت: در راستای حمایت از تعاونی ها، مقرر شد تعاونی های برتر ملی و استانی تسهیلات ۱۴ درصدی دریافت کنند.
شیخ زاده در آئین معرفی چهاردهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان افزود: تعاونی های برتر ملی ۳۰۰ میلیون تومان و تعاونی های برتر استانی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند و صندوق ضمانت سرمایه گذاری نیز برای آنان ضمانت نامه صادر می نماید.
وی با بیان اینکه بخش تعاون سهم کمی از اشتغال کشور را دارد و انتظار می‌رود افزایش یابد، تصریح کرد: فرصت بزرگی برای بخش تعاون در جهت استفاده از ظرفیت بانک توسعه تعاون که ۷۰ درصد تسهیلات این بانک باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: نگاه توسعه تعاون به این است که شرایطی برای بخش تعاون برقرار کند تا بتواند تعاملات خوبی با فعالان این بخش ایجاد کند.
رئیس اتاق تعاون استان گفت: ستاد توسعه تعاون حلقه مفقوده حوزه تعاون است و از مسئولین می‌خواهم این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.
عباس سالاری تصریح کرد: همه تعاونی‌ها برترند و هرکس در این شرایط اقتصادی اشتغالی ایجاد و به کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور کمک کرده، برتر است.

در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره معرفی تعاونی های برتر استان هرمزگان، نمایشگاه توانمندی تعاونی های صنایع دستی هرمزگان در سالن آموزش و پژوهش استانداری برگزار شد.
در این نمایشگاه تعاونی های صنایع دستی، محصولات خود را ارائه کردند.
دکتر میرزاد معاون سیاسی امنیتی استانداری استان از نمایشگاه توانمندی تعاونی های صنایع دستی هرمزگان بازدید کرد.
قابل ذکر است در حال حاضر ۸۳ شرکت تعاونی صنایع دستی با ۱۱۶۷ نفر عضو، زمینه اشتغال ۸۸۱ نفر را در سطح استان هرمزگان فراهم کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *