تعداد واجدین شرایط رأی دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان

تعداد واجدین شرایط رأی دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر سعید ناجی با بیان اینکه در استان تمامی مراحل انتخابات به غیر از مرحله نهایی به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، عنوان کرد: اولین استانی هستیم که دستگاه احراز هویت را از وزارت کشور تحویل گرفته ایم و در تمامی شعب اخذ رأی در هرمزگان این دستگاه استفاده خواهد شد.
وی تعداد واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات در استان هرمزگان را یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۶۴ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد آقایان واجد شرایط رای دادن در استان ۵۹۴ هزار و ۱۷۲ نفر و خانم ها  ۵۷۹ هزار و ۹۹۲  نفر است و از این شمار ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر نیز رای اولی هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به تعداد شعب اخذ رای در استان، گفت: هزار و ۳۱۸ صندوق و شعبه رای در نظر گرفته شده که ۷۸۲ شعبه ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار در نقاط مختلف شهری و روستایی اخذ رأی را انجام می‌دهند.
ناجی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع سیل اخیر در شرق استان تمهیدات لازم به منظور تسهیل در رای گیری در این منطقه به ویژه شهرستان های جاسک و بشاگرد صورت گرفته است و برای رای گیری در مناطق سخت گذر و دور دست نیز از بالگرد و ماشین های کمک دار استفاده می شود.
وی با تاکید بر اینکه اجرای قانون شفافیت مالی در زمینه انتخابات در استان با جدیت پیگیری می‌شود، افزود: در زمینه تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم، قانون آیین نامه شفافیت مالی تصویب شده است که بر اساس بند ۷ و ۸ این قانون، نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی تعیین و به فرمانداران اطلاع رسانی کنند که اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام شده است.
“بابک پارسا”