س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

تعداد واجدین شرایط رأی دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر سعید ناجی با بیان اینکه در استان تمامی مراحل انتخابات به غیر از مرحله نهایی به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، عنوان کرد: اولین استانی هستیم که دستگاه احراز هویت را از وزارت کشور تحویل گرفته ایم و در تمامی شعب اخذ رأی در هرمزگان این دستگاه استفاده خواهد شد.
وی تعداد واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات در استان هرمزگان را یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۶۴ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد آقایان واجد شرایط رای دادن در استان ۵۹۴ هزار و ۱۷۲ نفر و خانم ها  ۵۷۹ هزار و ۹۹۲  نفر است و از این شمار ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر نیز رای اولی هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به تعداد شعب اخذ رای در استان، گفت: هزار و ۳۱۸ صندوق و شعبه رای در نظر گرفته شده که ۷۸۲ شعبه ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار در نقاط مختلف شهری و روستایی اخذ رأی را انجام می‌دهند.
ناجی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع سیل اخیر در شرق استان تمهیدات لازم به منظور تسهیل در رای گیری در این منطقه به ویژه شهرستان های جاسک و بشاگرد صورت گرفته است و برای رای گیری در مناطق سخت گذر و دور دست نیز از بالگرد و ماشین های کمک دار استفاده می شود.
وی با تاکید بر اینکه اجرای قانون شفافیت مالی در زمینه انتخابات در استان با جدیت پیگیری می‌شود، افزود: در زمینه تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم، قانون آیین نامه شفافیت مالی تصویب شده است که بر اساس بند ۷ و ۸ این قانون، نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی تعیین و به فرمانداران اطلاع رسانی کنند که اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام شده است.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس