س. بهمن ۱۱ام, ۱۴۰۱

تعهد به مسئولیت های اجتماعی در راستای صرفه جویی انرژی(برق) از اهداف مهم شرکت فولاد هرمزگان است

1 دقیقه خوانده شده

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد هرمزگان گفت: در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت و در راستای تحقق تامین و توزیع پایداری انرژی الکتریکی کشور به درخواست دیسپاچینگ ملی و با توجه به کمبود برق در ساعات اوج بار اقدام به کاهش مصرف به میزان ۱۲۰ مگاوات از تاریخ ۲۰ خرداد نموده است .

مهندس آرش بابایی افزود: کاهش بار با توجه به نیاز مبرم کشور در زمان اوج مصرف کمک قابل توجهی به پایداری سیستم توزیع انرزی الکتریکی جهت جبران کمبود برق در فصل تابستان می نماید و شرکت فولاد هرمزگان تا زمان کمبود انرژی الکتریکی و نیاز شبکه همکاری خود را با برق منطقه ای کما کان ادامه خواهد داد .

وی بیان داشت: عملکرد صنایع فولادی ۲۴ ساعته است و بازگشت دوباره کوره‌های فولاد به چرخه مستلزم هزینه‌هایی گزاف است که فولاد هرمزگان با در نظر گرفتن رسالت های اجتماعی خود با برق منطقه ای استان همکاری می کند که دلیل اصلی کمتر بودن ساعات خاموشی در شهر بندرعباس نسبت به شهرهای همجوار همکاری شرکت فولاد هرمزگان با برق منطقه ای استان در ساعات اوج مصرف می باشد . .

وی عنوان کرد:مدیریت تولید و مصرف انرژی در سطح ملی کاری بسیار دشوار و حساس می باشد که این مهم بر عهده وزارت نیرو و دیسپاچینگ ملی می باشد .

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد هرمزگان یادآورشد:در سال جاری با توجه به کمبود نزولات آسمانی و عدم توان تولید برق توسط نیروگاه آبی، کشور با کاهش تولید برق مواجهه می باشد و جهت تداوم تولید و پایداری شبکه سراسری نیاز به همکاری مصرف کنندگان عمده برق می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *