چ. آذر ۱۶ام, ۱۴۰۱

تقدیر از شرکت پالایش نفت لاوان در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه عرصه بازگشت ارز به کشور از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون
شرکت پالایش نفت لاوان با حضور در جمع ۵۰ شرکت صادر کننده برتر کشور موفق به دریافت لوح تقدیر در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه عرصه بازگشت ارز به کشور از طرف دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردید.

مهندس محمد علی اخباری مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان با بیان این مطلب افزود :
شرکت پالایش نفت لاوان در راستای اجرای سیاستهای ابلاغی از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی و دستورالعمل های صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، نسبت به انجام تکالیف خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور به شایستگی عمل نموده و با وقوف به اینکه این اقدام منجر به تحقق اهداف سیاستهای کشور در راستای رشد تولید و اشتغال و تقویت ثبات اقتصادی خواهد شد نسبت به این مهم اهتمام جدی معطوف داشته که اعطای تقدیر نامه بانک مرکزی از صادرکنندگان نمونه در زمینه بازگشت ارز به کشور که شرکت پالایش نفت لاوان نیز در زمره این مجموعه مورد قدردانی قرار گرفته است مصداق این تلاشها محسوب می گردد.
امید است با تداوم این روند که ماحصل تلاش و همراهی صادرکنندگان متعهد به جامعه و دوستدار کشور عزیز اسلامی است، اعتلای اهداف اقتصادی و تولید داخلی درکشور محقق گردد.

رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم از ۵۰ صادر‌کننده نمونه کشور که نزدیک به ۱۰۰ درصد ارز ناشی از صادرات خود را به چرخه اقتصاد کشور برگرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد. این ۵۰ صادرکننده که همگی تولیدکننده هستند، از بابت صادرات از سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ۹۹، معادل ۲۲ میلیارد دلار را به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده‌اند. به گفته دکتر همتی، صادرکنندگان در تضمین تداوم تولید و تامین نیازهای وارداتی کشور در شرایط تحریم و فشار حداکثری، نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند و تداوم روند عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما به تعادل بازار ارز کمک قابل‌توجهی خواهد داشت. ایشان همچنین در این جلسه بر عزم بانک مرکزی برای پیگیری تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان نمونه تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *