ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

تقدیر از ۹۸ قاضی حائز رتبه استان هرمزگان

طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان هرمزگان از ۹۸ قاضی حائز رتبه برتر تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان هرمزگان، از ۹۸ نفر از قضات که از سوی معاونت نظارت و ارزشیابی دادسرای انتظامی، حائز رتبه برتر شناخته شده اند ، تقدیر شد.

در جریان برگزاری این مراسم ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) مبنی بر ضرورت معرفی و تشویق قضات برجسته ، ضمن قدردانی از دادستان محترم انتظامی قضات کشور و معاون محترم نظارت و ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات به دلیل اهتمام ویژه به این موضوع ، اجرای دستورالعمل صدور کارنامه قضایی را اقدامی ارزشمند در جهت تجلیل از قضات برگزیده و توانمند عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به این مطلب که اشتغال به امر قضا ، مسئولیتی بزرگ و خطیر است ، خاطر نشان کرد : قضات محترم باید از هر جهت شأن این منصب و جایگاه را حفظ نموده ،فرصت را غنیمت شمارند و بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

وی با تأکید بر لزوم پرهیز از تبعیت هوای نفس یادآور شد: به منظور اجتناب از جاذبه های اغواگر مادی و نفسانی ، نخستین گام این است که با تقویت ایمان و تهذیب و تعالی در جهت عمل به وظایف شرعی و قانونی، بر خود نظارت داشته باشیم .

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین توجه ویژه به دو مؤلفه نظارت درونی و بیرونی به موازات یکدیگر را زمینه ساز ارتقاء شاخص سلامت و پاکدستی ، انسداد روزنه های فساد ،جلب اعتماد عمومی و افزایش رضایتمندی از عملکرد دستگاه قضایی عنوان کرد .

وی خاطرنشان ساخت : انعکاس احکام قضایی در جامعه باید به نحوی باشد که این امید را در دل آحاد مردم ایجاد کند که دستگاه قضایی یگانه ملجأ دادخواهی ، تظلم خواهی و عدالت جویی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با استناد به ماده ۲۸ آیین‌نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات در خصوص تشکیل هیأت های نظارت و بازرسی استانی در راستای عمل به وظایف مدیریتی و نظارتی رئیس کل دادگستری استان ، گزارش این هیأت ها ، به همراه بازرسی میدانی هیأت اعزامی دادسرای انتظامی قضات و گزارش واحد نظارت و ارزشیابی دادگستری استان را از جمله مهمترین منابع صدور کارنامه قضایی برای قضات حائز رتبه عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به برخی مؤلفه های حائز اهمیت در این کاربرگ ارزشیابی، در تشریح شاخص‌های رفتاری قضات نمونه اظهار داشت: التزام به موازین اخلاقی ، رعایت آداب اسلامی و شأن قضائی ، حسن شهرت، خوش رفتاری با مراجعین و سایر کارکنان، مستدل بودن آراء ، استقلال و شجاعت ، رعایت آئین نگارش حقوقی ، برخورداری از دانش، مهارت و شم قضایی، قدرت استنباط و انضباط سازمانی از جمله مهمترین معیارهایی است که در این بررسی ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این قضات برگزیده در زمینه مدیریت پرونده ها، مهارت در استفاده از فناوری اطلاعات ، نظارت بر زیر مجموعه و پیگیری امور مراجعین و پاسخگویی به آن ها نیز عملکرد مناسبی داشته اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه ، با اعلام این مطلب که ۱۶۸ قاضی در دستگاه قضایی استان مشغول به کار می باشند اعلام کرد: از این تعداد ۹۸ نفر حائز رتبه برتر شده اند .

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *