پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

تنظیم دستورالعمل جدید گردش کالا در کشور*

1 دقیقه خوانده شده

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، از تنظیم دستورالعمل جدید گردش کالا در کشور خبرداد و گفت:اقدامات اتاق اصناف هرمزگان در بخش شفاف‌سازی کم نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، خلیل قاسمی اظهار داشت: با درایت اتاق اصناف و اتحادیه‌ها و به اذعان ارزیابی‌های صورت پذیرفته، حرکات و اقدامات بازار هرمزکان در حوزه اعتمادسازی و همراهی با مردم در نوع خود کم‌نظیر بوده است.

وی در ادامه افزود: این اتاق با هدف شفاف‌سازی و ایجاد اعتماد با راه‌اندازی سامانه سیاق و قراردادن بیش از ۲۰ هزار کالا در این سامانه اتاق اصناف هرمزگان را پایلوت و الگوی کشوری قرار داده است.

قاسمی عدم مطلوبیت وضعیت بازار را ناشی از کاهش ارزش پول ملی دانست و افزود: همه ما در حوزه بازار در اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان هم قسم شدیم تا برای رفع مشکلات و کاهش نگرانی مردم گام برداریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فضای انتقال اطلاعات به مردم فضای مناسبی نبوده، برنامه‌ریزی کردیم تا با تمام توان خدمات انجام شده دولت  و تشکل‌های صنفی را به مردم  اطلاع رسانی کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تاکید کرد: جهت روان سازی مبادلات کالا با کشورهای منطقه به ویژه قطر، امارات و عمان شناورهای استان، برای صادرات و واردات ساماندهی خواهد شد و ثبت  آماری را جایگزین ثبت سفارش کالا می‌کنیم که با این اقدام نه در کمبود و نه در فراوانی کالا مشکلی نخواهیم داشت.

قاسمی همچنین در ادامه اذعان کرد: تلاش داریم تا با کمک دانشگاه‌های  استان و تولیدکنندگان هرمزگان نیازهای خود را در حوزه های مختلف صنعتی، معدنی و … به مرحله تولید و خودکفایی برسانیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با اشاره به افزایش توان اقتصادی کشور و استان و رسیدن به خودکفایی در تولید کالاهای اساسی اظهار داشت: مدیریت بازار و تنظیم نرخ کالا با هدف جلب رضایت شهروندان و کسبه در دستور کار دستگاه های متولی بازار قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به بارگزاری نرخ ۲۰ هزار قلم کالا در سامانه سیاق توسط اتاق اصناف بندرعباس افزود: این اقدام در راستای شفاف سازی و کمک به تنظیم بازار انجام گرفت و ما از وزارتخانه درخواست کردیم تا نرخ تولید کالاها را نیز به این سامانه اضافه نماید.

قاسمی ادامه داد: همه دستگاه‌های متولی در راستای حمایت از کسبه و بازار و رفع موانع و مشکلات این حوزه پای کارند تا با همت همگانی از این برهه تاریخی و مشکلات و تحریم‌های اقتصادی عبور کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تغییر نیازمندی‌های شهروندان بیان داشت: برخی از کالاها نظیر گوشی تلفن همراه جزو اقلام اساسی و در سبد خانوار قرار گرفته است و این تغییرات خود نیازمند بررسی و اقدام است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان  با تاکید بر اینکه بایستی به حاشیه سود فروش کسبه توجه کنیم بیان داشت: تلاشها برای صدور پروانه کسب واحدهای صنفی دهستان گچین با همکاری و پیگیری رئیس اتاق اصناف و فرماندار شهرستان بندرعباس ستودنی است.

قاسمی با تاکید بر اینکه تمام اتحادیه‌ها علاوه بر بازرسی روزانه از اعضا به صورت مستند خبرو گزارش‌های خود را در سایت اصناف و سازمان منتشر نمایند افزود: کسبه این مهم را مد نظر داشته باشند که صدور فاکتور از مهمترین موضوعاتی است که بایستی در اولویت فعالیت صنفی خود قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *