د. مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۹

توانمندسازي و حمايت جدي از بخش خصوصي و تعاون در دستور كار مديران قرار گيرد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان با اشاره به شرايط اقتصادي كنوني كشور، بر توانمندسازي و حمايت جدي از بخش خصوصي و تعاون تاكيد كرد.
“ناصر شريفي” در پنجمين نشست شوراي هماهنگي مديران دستگاههاي زيرمجموعه وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان كه با هدف ايجاد هماهنگي و هم افزايي هر چه بيشتر بين دستگاههاي اجرايي عضو شورا در پيشبرد اهداف و برنامه هاي وزارتخانه برگزار شد، افزود: با توجه به ظرفيتهاي استان بايد زمينه براي سرمايه گذاران با استفاده از تسهيل صدور مجوز فراهم شود.
وي اظهارداشت: در راستاي طرح حمایت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري، تسهيلاتي به استان اختصاص داده شده است كه انتظار مي رود جذب اين تسهيلات با جديت دنبال شود چرا كه منجر به توسعه و اشتغال و تثبيت جمعيت در روستاها مي گردد.
نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي به جایگاه تاثيرگذار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اشاره و اضافه کرد: بخش زيادي از دهك هاي جامعه زير چتر حمايتي اين وزارتخانه قرار دارند به گونه اي كه دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در استان به بیش از نیمی از جمعیت استان خدمات ارائه می دهند که این امر بيانگر اين است كه رسالت سنگيني بر عهده مديران اين مجموعه است كه بايد با هم افزايي و همکاری در جهت رفع مشکلات و نارسایی ها تلاش كنند.
وي در ادامه گفت: در شرايط كنوني، دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادي و تحريم هاي ظالمانه كه متفاوت تر از دوره هاي قبل است معيشت مردم را هدف قرار داده است اما با رهبري مقام معظم رهبري و همگرايي قواي سه گانه و مردم اين دوران نيز پشت سر گذاشته خواهد شد.
شريفي اظهارداشت: مديران در اين شرايط تحريم با خلاقيت و مديريت در صدد بهبود شرايط و رفع مشكلات مردم باشند و قانون را بهانه اي براي انجام ندادن قرار ندهند چرا كه راهبرد اصلي همه ما كمك به مردم و گره گشايي از مشكلات است.
وي اضافه كرد: براي رفع مشكلات هر جايي كه خلاء قانوني وجود داشت، مديران پيشنهادات خود را براي برطرف كردن ارائه دهند تا بررسي و رفع گردد.
نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي از بيمه بعنوان يك سرمايه گذاي ياد كرد وگفت: كشور همانند ساير كشورها بايد به سمتي پيش رود كه مردم بعد از بازنشستگي دغدغه اي براي آينده خود نداشته باشند چرا كه بيشتر نگراني ها و استرس افراد برگرفته از اين امر است و اين موضوع يك بحث كلان را مي طلبد.
در اين نشست مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعي بعنوان یک وزارتخانه تاثيرگذار بخش عمده اي از خدمات اجتماعي به افراد را از بدو تولد تا بعد از بازنشستگي به عهده دارد وبا توجه به اينكه ارتباط مستقيمي بين نحوه ارايه خدمات رساني با رضايتمندي مردم وجود دارد، هر اندازه سطح فعاليت وزارت بهتر باشد به همان نسبت سطح رفاه و آسايش افراد جامعه بشتر مي شود و رهنمود‌های شما می‌تواند یاری رسان ما در راستای اهداف این مجموعه بزرگ باشد.
“هادي ابراهيمي” افزود: اهداف كلي ما همسو با وزارت است و شفافيت در عملكرد، اجراي قانون، كمك به رفع مشكلات جامعه هدف و تحول و نوآوري در كار از رويكردهاي اين اداره كل است.
وي اضافه كرد: شوراي هماهنگي مديران دستگاههاي زيرمجموعه وزارت با هدف تقويت تعاملات درون استاني، وحدت رويه و انسجام بخشي بين دستگاههاي زيرمجموعه در راستاي اهداف وزارتخانه گام بر مي دارد.
در این نشست مدیران دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی نیز مسایل خود را مطرح و نماينده مردم هرمزگان آمادگي خود را برای همکاری با تمام دستگاهها، اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس