چ. مهر ۳۰ام, ۱۳۹۹

تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر بنزین

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از ایجاد مقدمات ابتدایی برای رسیدن به تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر تا هفته‌ی آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «محمدعلی دادور» در تشریح این خبر بیان داشت: با تغییرات ایجاد شده و تولید روزانه ۲۰ هزار بشکه نفتای شیرین، ظرفیت واحد بنزین‌سازی پالایشگاه نیز ارتقا می‌یابد و مقدار بنزین تولیدی تا یک هفته آینده به روزانه ۴۷ میلیون لیتر می‌رسد.

وی افزایش ظرفیت تولید را یکی از اصلی‌ترین رویکردهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال رونق تولید عنوان کرد و افزود: در سال گذشته با پیروی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت‌های همه‌ی ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش، ازخودگذشتگی و خودباوری مهندسان و کارگران ایرانی، فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد مدار شد و کشور به خودکفایی در تولید بنزین دست یافت.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ادامه داد: در سال جاری نیز با هدف ایجاد رونق تولید، افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های استراتژیک انرژی از جمله بنزین را در دستور کار قرار داده‌ایم و همچون گذشته حفظ کیفیت نیز اولویت مجموعه خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ی تاثیر تحرکات استکبار جهانی و افزایش فشارها بر کشور نیز چنین گفت: خوشبختانه امروز دلواپس تحریم‌ها نیستیم چرا که به مرحله‌ای از پیشرفت دست یافته‌ایم که اکثر قطعات مورد نیاز پالایشگاه‌ها در داخل کشور تامین می‌شود و این می‌تواند در کنار تخصص مهندسان و مدیران پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کلید حفظ خودکفایی در عرصه‌ی پالایش میعانات گازی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس