س. اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۹

جذب سرمایه گذاری خارجی برای ۳ طرح صنعتی در استان هرمزگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از افزایش ۴۹ درصدی میزان صدور جواز تأسیس خبر داد و گفت: طی هفت ماه نخست سال جاری تعداد ۲۸۳ فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری بیش ۴۱۷ هزارو ۲۴ میلیارد ریال  و اشتغال‌زایی برای ده هزار و ۴۹۰ نفر در این استان صادرشده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، خلیل قاسمی با اشاره به افزایش۳۱۳ درصدی میزان صدور جواز تأسیس ، افزود: در مدت مشابه سال گذشته۱۹۰  فقره جواز با سرمایه‌گذاری یکصد هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال شش هزار و ۵۰۹  نفر صادر شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری بخش صنعت این استان  بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری صادرشده، در هفت ماه نخست امسال۱۹۳ هزار و ۲۱۲  میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از دوهزار درصدی داشته است.

وی در خصوص جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان افزود: زمینه ۳ طرح در استان با حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از ۸۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۲۷ نفر در استان هرمزگان فراهم شده است که می توان آن را از مهم‌ترین اقدامات ارزشمند این استان در حوزه صنعت دانست.

قاسمی افزود: جلسات متعددی با متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کنسانتره آهن و فروآلیاژها برگزارشده است.

وی یادآور شد: واحدهای بزرگ صنعتی استان همچون شرکت فولاد هرمزگان جنوب، فولاد کاوه جنوب کیش  مجوز طرح توسعه دریافت کرده‌اند که این نشان از پویای صنعت استان دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، با اشاره به طرح های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد در استان هرمزگان گفت: ۹۰ فقره طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد با حجم سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در        زمینه های شیمیایی، فلزی فابریکی، کک و فراورده های حاصل از نفت، محصولات غذائی و آشامیدنی، محصولات کانی غیر فلزی، ماشین آلات و دستگاههای برقی در استان می باشد که با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال یک هزار و ۵۶۹  نفر در استان هرمزگان فراهم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس