پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

جزیره قشم با موقعیت استراژیک نگین ایران است

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

استاندار هرمزگان گفت: جزیره قشم با دارا بودن موقعیت عالی استراژیک بعنوان نگین ایران نامیده می شود و چشم اندازه و نگاه دولت به این جزیره نگاه ملی است.

با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای حسین هاشمی تختی و جناب آقای محمد آشوری تازیانی و دیگر مسئولان اجرائی، در جزیره قشم و در ششمین روز از هفته دولت ۱۰ پروژه ی عمرانی و فرهنگی در این جزیره به بهره برداری رسید.

فریدون همتی بیان کرد: جزیره قشم با دارا بودن موقعیت استراژیک ، این جزیره بعنوان نگین ایران نامیده می شود و نگاه و چشم انداز دولت به این جزیره را نگاهی ملی دانست.

وی با اشاره به اینکه جزیره قشم سرآمد دیگر جزایر در امور اقتصادی است بیان کرد: تامین زیر ساخت های مورد نیاز جزیره قشم از دیگر اقدامات مهم دیگر است که در جهت سرعت بخشیدن به توسعه آن باید انجام شود تا چرخه ی اقتصاد رونق بیشتری بگیرد.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در حوزه ی پرورش میگو و جلبک نیز پیشرفت عظیمی نسبت به سال گذشته داشتیم و ما می توانیم در شرایط سخت تحریم ها هم باعث توسعه و آبادانی استان و کشور باشیم.

شایان ذکر است این پروژه ها عبارت از عملیات اجرایی کلنگ زنی دامپروری صنعتی ۷ هزار بز در جزیره باسیعدو با اعتباری بالغ بر ۲۰۵ میلیارد ریال ، افتتاح سایت پرورش میگو(شمس الدین سفاری) با مساحت ۱۴۸ هکتار و اعتبار ۸۵ میلیارد ریال ، افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه این سینا( دوره دوم متوسطه ) در درگهان با اعتبار ۲۴میلیارد ریال، بهره برداری از پست ۶۳ کلیووات با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال، عملیات ۱۰۰۰کیلومتر شبکه گاز رسانی هلر اداره گاز با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال،افتتاح پارک خطی ژئو پارک با مساحت ۹ هزار متر مربع و پروژه های دیگر مانند روکش راه های شهرستان قشم و آسفالت معابر روستای رمکان نیز از دیگر پروژه های شاخصی بود که در این روز به بهره برداری رسید.

“رویا حسینی زاده”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *