حفظ جان مردم در اولویت طرح های ترافیکی شهر است

شهردار بندرعباس گفت: حفظ جان مردم در اولویت طرح‌های ترافیکی این شهر قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عباس امینی‌زاده در نشست مدیران سازمانها و شهرداران مناطق پیرامون بررسی و تحلیل تصادفات و ترافیک شهری، اظهار کرد: نظارت  مستمر بر معابر شهر جزو برنامه های روزانه مناطق سه گانه و نواحی شهرداری […]

شهردار بندرعباس گفت: حفظ جان مردم در اولویت طرح‌های ترافیکی این شهر قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عباس امینی‌زاده در نشست مدیران سازمانها و شهرداران مناطق پیرامون بررسی و تحلیل تصادفات و ترافیک شهری، اظهار کرد: نظارت  مستمر بر معابر شهر جزو برنامه های روزانه مناطق سه گانه و نواحی شهرداری بندر عباس باید باشد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ جان مردم در اولویت طرح های ترافیکی شهر  است، افزود: شناسایی نقاط حادثه خیز و پر خطر ترافیکی را اقدامی مثبت بوده و ایمن سازی این مناطق را در دستور کار معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندر عباس قرار دارد.

 وی عنوان کرد: تلاش و کوشش برای پایین آوردن آمار تصادفات خیابان‌های شهر بندرعباس با فرهنگ سازی و آموزش شهروندان همچنین ایمن سازی و پیشگیری امکان پذیر است.

 شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود  پلن ایمنی و رعایت نکات ایمنی را در انجام پروژه ها الزامی دانست.

وی تاکید کرد: هماهنگی سازمان‌ها و دستگاه‌ها برای رعایت اصول ایمنی برای انجام پروژه های شهری لازم و ضروری است.

در ادامه این نشست، بابک هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندر عباس گفت: با توجه به آمار و ارقام و مطالعات انجام شده در حوزه تصادفات و ترافیک شهری، درصد تصادفات شهری بندر عباس نسبت به خیلی از مراکز استانها کمتر است و وضعیت مطلوب تری را داریم.

هاشمی آموزش همگانی در بحث ترافیک و پیشگیری از تصادفات شهری را  مهم و الزامی دانست و افزود: رسانه ها و صدا و سیما  می‌تواند در این بخش اثر گذار باشند.

“بابک پارسا”