س. آذر ۴ام, ۱۳۹۹

حمله‌ی مرگبار با سلاح سرد در لندن و لاهه

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، پلیس ضدتروریست بریتانیا اعلام کرد در حمله‌ای که حوالی ظهر جمعه در مرکز لندن با سلاح سرد صورت گرفت دو شهروند این کشور کشته شده و ضارب نیز با گلوله پلیس از پای درآمد.

مقام‌های بریتانیا این حمله را «تروریستی» خوانده‌اند.

مقامات بریتانیایی اعلام کردند پس از مداخلهٔ پلیس در جریان حمله با چاقو در مرکز لندن، یک تن بازداشت شده است. پلیس این کشور همچنین اعلام کرد که شماری در جریان این حمله زخمی شده‌اند.

پلیس همچنین گفت مردی که به ضرب گلولهٔ مأموران کشته شده، یک جلیقه انفجاری قلابی به همراه داشته است. برخی شاهدان محلی گفته‌اند پلیس بلافاصله پس از شنیده شدن «صدای تیراندازی» به محل حادثه رسیده است.

 

در زمان حمله نیروهای پرشمار پلیس منطقه را محاصره درآورده بودند. مرکز خدمات اورژانس لندن از وقوع رویدادی مهم خبر داد و اعلام کرد شماری از تیم‌های امداد خود را به پل لندن فرستاده است.

ساعاتی پس از این رویداد بوریس جانسون،‌ نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که حمله «مهار» شده است. وی با حضور در یک برنامه تلویزیونی نیروهای امنیتی و مردمی را که به مهار این حمله کمک کردند، «شجاع» خواند و از آنها تشکر کرد.

پل لندن که در مرکز لندن واقع است در سال ۲۰۱۷ نیز صحنه حمله‌ای به شهروندان بود که در جریان آن سه مهاجم ۸ تن را کشتند.

حمله با چاقو در شهر لاهه هلند چند مجروح بر جای گذاشت

پلیس هلند شامگاه جمعه ۸ آذر اعلام کرد بر اثر حمله فردی در شهر لاهه سه تن زخمی شدند. بنا بر اعلام پلیس این حمله در یکی از خیابان‌های اصلی شهر و در نزدیکی بخش قدیمی آن روی داده است.

پلیس هلند در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد به دنبال مردی حدود ۴۵ تا ۵۰ ساله است که گرمکن خاکستری و کاپشن مشکی به تن دارد و یک شال روی دوش انداخته است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس